کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

فهرست این مطلب hide
زمان تقریبی مطالعه 10 دقیقه
Rate this post

به عنوان والدین کودک مستقل بودن ​​احساس خوبی دارد حتی وقتی فرزندان ما به ما احتیاج دارند بسیار خوب است. وقتی آنها برای راهنمایی ، محبت به ما رجوع می کنند اینها همه چیزهای خوب هستند. ما باید به خود یادآوری کنیم ، با این حال هدف والدین کودک مستقل در طولانی مدت این است که فرزندان را از وابستگی کامل به ما راهنمایی کنیم تا متفکران و فرزندان مستقل باشند. این کار یک شبه امکانپذیر نیست.

 

الف – ۶ نکته برای پرورش کودک مستقل

این اتفاق در تمام لحظات و درسهایی که در روز رخ می دهد اتفاق می افتد. از مراحل کمی مانند اجازه دادن به آنها برای انتخاب لباس شخصی خود تا گره زدن کفش های خود به آنها یاد میدهد که خود را برای انتخاب مناسب آماده کنند. هر تصمیم کوچکی که آنها می گیرند درست یا غلط ، یک تجربه یادگیری است که به آنها کمک می کند تا افراد و کودک مستقلی باشند که بتوانیم به آنها افتخار کنیم. بعد هیجان شما وقتی می بینید کودکان به تنهایی وظیفه خود را بر عهده می گیرند و در آن پیروز می شوند این عالی است. اگر مشتاق دیدن موارد بیشتر از این هستید ، اجازه دهید راه هایی را برای کمک به بچه های خود در پذیرش استقلال بیان کنیم.

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

۱- تلاش کودک را تشویق کنید او کم کم به یک کودک مستقل تبدیل میشود

این یک ویژگی کمال گونه است این بیش از حد ارزیابی شده است و باعث اضطراب زیادی برای بچه ها می شود. در حقیقت ، بعضی از بچه ها از ترس شکست محبوس شده اند آنها حتی نمیتوانند شانس شان را امتحان کنند. بچه های خود را تشویق کنید چیزهای جدید را امتحان کنند. از جای راحت خود بیرون بروند و بدون فشار برای موفقیت یا پیروزی و یا کامل بودن خلاق باشند. وقتی این کار را کردید آنها مایل خواهند بود در آینده کارهای جدیدی را انجام دهند.

 

۲- کمکهای خانوادگی هر یک از اعضای خانواده تاثیر زیادی روی شکلگیری کودک مستقل دارد

هر یک از اعضای یک خانواده در یک اداره موفق خانواده نقش مهمی ایفا می کند. از قرار دادن دستمال تا چیدن اسباب بازی – تشویق بچه ها به مشارکت در راه های مناسب سن به آنها یاد می دهد که آنها بخشی از یک تیم ضروری هستند که خانواده نام دارد که به آنها احتیاج دارد. این اعتماد به نفس آنها را تقویت می کند و آنها را ترغیب می کند که حتی بیشتر بخواهند انجام دهند.

 

۳- ارتقای حل مساله از فرزند شما یک کودک مستقل می سازد

وقتی مشکلی پیش آمد صبر کنید. کودک مستقل بدون تمرین صبر رشد نمیکند

به فرزندتان فرصت دهید تا راه حلهایی ارائه دهد. از آنها سؤال کنید چگونه؟

چگونه می توانید حال خود را بهتر کنید؟

چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که به موقع برای اتوبوس بلند شده اید؟

اگر می خواهید آنها برای خودشان فکر کنند تمام جواب ها را ارائه نکنید.

اگر میخواهید انها یک کودک مستقل بار بیایند بگذارید ابتدا خودشان یک چاره معرفی کنند

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

۴- والدین کودک مستقل برای آموزش وقت میگذارند

هر هفته روی یادگیری چیزهای جدید با روشی سرگرم کننده و جذاب کار کنید. همانطور که کودکان مهارت ها و وظایف جدیدی را فرا می گیرند در یادگیری مورد بعدی احساس اطمینان بیشتری می کنند. چه کسی می داند ، آنها حتی ممکن است به شما کمک کنند چیز جدیدی یاد بگیرید!

 

۵- گردونه چرخش شانس را بچرخانید

هر روز پر از صدها انتخاب است.

سیب یا موز؟ کره بادام زمینی یا ژامبون و پنیر؟ کفش قرمز یا آبی؟

اجازه دادن به فرزندانتان برای انجام این انتخاب های کوچک به آنها احساس کنترل و تسلط بر زندگی خود می دهد که منجر به تفکر مستقل و ایجاد یکک کودک مستقل می شود. همچنین به آنها کمک می کند تا از این گزینه ها پیروی کنند

 

۶- ساختار به عنوان یک شبکه ایمنی در شکل دهی کودک مستقل

تهیه روالهای منظم برای صبح ها ، ظهرها و عصرها ، به بچه های شما شبکه ایمنی را می دهد که برای امتحان کردن چیزهای جدید در یک محیط کنترل شده نیاز دارند. این کمک می کند تا آنها را از احساس غرق شدن در این روند دور نگه دارید و به شما در حفظ صلح کمک می کند!

 

نتیجه نهایی

بزرگ کردن بچه ها برای داشتن اندیشمند مستقل و ایفای نقش پیشگیرانه در زندگی روزمره خود ، در ابتدا برای برخی والدین کمی ترسناک است. نگران نباشید ، آنها همیشه به شما احتیاج دارند. آموزش به آنها برای انجام کارها برای خود فقط بخشی از والدین شگفت انگیز بودن برای یک کودک مستقل است. فکرش را بکنید به عنوان هدیه ای که ادامه می دهد!

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

ب- راه حل هایی برای پرورش یک کودک مستقل

بیشتر والدین می گویند که آنها می خواهند فرزندانشان مستقل باشند. اما معنی این چیست و چگونه آن را انجام می دهید؟ ما نکات تخصصی در مورد کمک به کوچکترهای شما در ایجاد اعتماد به نفس و مهارتهای لازم برای حرکت در جهان به خودی خود دریافت کرده ایم ، ضمن اینکه می دانید که شما به عقب برگشته اید

 

۱- آنها را نبندید و بگذارید حرکت کنید

نوزادان زیر ۶ ماه به پاسخگویی گرم و بازوهای تسکین دهنده شما نیاز دارند تا به آنها بگویید که از امنیت برخوردار هستند.

دکتر لیندا آکردولو ، استاد رشد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس گفت:

این پایه و اساس اعتماد را ایجاد می کند که به آنها اجازه می دهد بعداً مستقل شوند. با این حال ، او می گوید ، حتی در سن ۲ ماهگی ، بچه ها دوست دارند اتفاقاتی را در که در توانشان است بیفتند. آیا آنها قادر به درک و لگد زدن هستند؟ آنها را هنگام لگد زدن روی پتو قرار دهید. به آنها اسباب بازی های نرم بدهید که موج می زنند. بچه ها دوست دارند مسئول باشند. این احساسات زودبینی به آنها می بخشد. نوزادان عاشق مسئولیت پذیری هستند. این احساس اولیه کارآیی را به آنها می دهد.

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

۲- با کودک خود صحبت و مکالمه کنید تا یک ذهن کودک مستقل را از فکرش بسازید

یک مادر با کودکش صحبت می کند. از بدو تولد ، در حالی که کاری را با او انجام می دهید ، با کودک خود صحبت کنید – پوشک خود را عوض کنید ، لباس او را بپوشید. این به او اجازه می دهد که او فقط یک غده منفعل نیست بلکه یک شرکت کننده فعال در مراقبت از خودش باشد. می توانید با آموزش کودک خود قدمی فراتر بگذارید تا با استفاده از زبان نشانه کودک با شما صحبت کند. تشویق نوزادان و کودکان نوپا برای استفاده از علائم ، احساس اعتماد به نفس و شایستگی به آنها می دهد ، پایه و اساس استقلال است. با فراهم کردن راهی برای آگاهی کودکان.

آنها به آنچه نیاز دارند احساس می کنند کارهای دیگری انجام می دهند.

آنها می توانند در جهان عامل باشند.

کودک شما معمولاً در حدود ۹ یا ۱۰ ماهگی آمادگی یادگیری علائم را دارد.

 

۳- کودک مستقل نیاز به یک محیط با دسترسی آسان دارد آن را محیا و تنظیم کنید

 

یک محیط آماده و مشخصه بارز در پیش دبستانی ها است که هدف از آن تشویق آزادی و انگیزه کودک است. پیشنهاد می کنم چند قفسه کم با کتاب و اسباب بازی در دسترس قرار دهید ، یک منطقه دنج و دنج که در صورت احساس استراحت بچه ها می توانند به آنجا بروند. چند سبد قرار دهید. یکی با اشیاء نرم برای چیدن دندان و دیگری با چیزهایی که می توانید مانند شکل دهنده ها و پازل ها را کشف کند و دیگری با اسباب بازی های موسیقی ، دیگری با مجموعه ای از بلوک ها برای تحریک علاقه اکنون محتوا را تغییر داده و سپس تغییر دهید برای کودکان نوپا

یک میز و صندلی کوچک داشته باشید تا در آنجا آنها بتوانند :

میان وعده بخورند ، با اشیاء بازی کنند یا نقاشی و نقاشی کنند.

اجازه دادن به بچه ها برای انتخاب فعالیت های خود باعث ایجاد احساس استقلال میشود.

اینگونه است که شخصیت یک کودک مستقل شکل میگیرد.

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

۵- آنها را آزاد بگذارید زیرا کودک مستقل داشتن بدون آزادی و اختیار معنا ندارد

تا حد امکان ، به کودکان اجازه دهید تا به جای قرار دادن آنها برای مدت طولانی جلوی تلویزیون بتوانند حرکات آزاد کودکان را کشف کنند. قبل از اینکه بتوانند راه بروند ، چند اسباب بازی جالب را دور از دسترس قرار دهید تا وسوسه شوند تا به سمت خود حرکت کنند. اطمینان حاصل کنید که محیط هنگامی که خزیدن و پیاده روی می کنند خالی از خطر برای آنها است.

“بچه هایی که به طور مستقل به محیط خود می روند
مهارت های حل مسئله را توسعه می دهند و
این باعث ایجاد حس اعتماد به نفس می شود.”

 

6- بگذارید خود تغذیه را آغاز کند

نوزادی که دستانش را در مقابل صورت خود با غذا در سرتاسر صورت خود نگه می دارد میتواند به یک کودک مستقل تبدیل شود. هنگامی که بچه ها می توانند جویدن – حدود ۸ یا ۹ ماه – مقادیر نرم مواد غذایی را روی سینی خود بگذارند ، مانند تکه های سیب زمینی ، موز یا هویج پخته شده.

“والدین باید صبور باشند و موفقیت کودک با دریافت غذا به دهانش را که تجربه میکند درک کنند.”

به کودک خود یک قاشق به اندازه دهان کودک بدهید

تا در حالی که او را با یک قاشق دیگر تغذیه می کنید از پس آن برآید.

 

۷- سعی کنید و دوباره امتحان کنید

وقتی کودک نوپای شما در تلاش است کفش ورزشی خود را ببندد یا سعی کند تا بلوک های اسباب بازی هایش را به شکلی مرتب کند جلوگیری نکنید. بچه ها واقعا می خواهند و باید یاد بگیرند که برای خودشان کارهایی انجام دهند. بنابراین با اطمینان از باز شدن کفش و آماده شدن فقط راه را آسان کنید. از همه مهمتر ، آنها را تشویق کنید که امتحان کنند بگویید دوباره امتحان کنید.

“وقتی بچه ها در حال یادگیری راه رفتن هستند شما مانع از راه رفتن نشوید به آنها می گویید که اطمینان دارند که می توانند این کار را انجام دهند. ممکن است بگویید: اگر دوباره امتحان کنید من اینجا خواهم بود. با هر فعالیت مستقلی هم همینطور است. اگر نتوانند کاری انجام دهند به آنها پیام دهید زیرا این بد نیستند زیرا آنها در این امر بد نیستند. آنها فقط باید دوباره امتحان کنند. “

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

۸- از آنها هنگام انجام کار حمایت کنید.

زنی که با علائم مربوط به اطرافش اشتباه گرفته است

۱۸ تا ۲۴ ماهگی سن انجام این کار است. از تلاش بچه ها با تنظیم محیط حمایت کنید. میخ های کمکی را تهیه کنید تا بتوانند کت خود را آویزان کنند. یک قدم برای کمک به شما توسط کودک رسیدن به سینک یا گلدان و جارو به اندازه توان کودک است تا بتوانند در کارهای خود به شما کمک کنند.

به آنها مسئولیتهای مربوط به سن را بدهید اما نسبت به نتیجه انعطاف پذیر باشید.

مهمتر از این است که آنها تلاش کنند تا اینکه انجام دهند.

یک تشویق کننده باشید نه یک کارگردان.

“تحقیقات نشان می دهد والدینی که بیش از حد در فعالیت هایی که کودک انجام می دهد ، درگیر می شوند و آنها را به عهده می گیرند ، آن دسته از بچه ها احساس غرور ، ماجراجویی و تمایل برای امتحان کردن چیزهای جدید را ندارند. آنها همیشه در جستجوی مامان هستند. مطمئناً آنها این کار را درست انجام داده اند. “

 

در ادامه کمی تخصصی تر به این مساله میپردازیم:

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

پ- مسولیت پذیری کودکان مستقل و نقش والدین کودک مستقل

کودکان مستقل از چند طریق با کودکان مشروط تفاوت دارند. اگر فرزندان شما مستقل هستند به شما این باور را داده اند که آنها صلاحیت و توانایی مراقبت از خود را دارند. شما برای یافتن فعالیت هایی که معنادار و رضایت بخش باشد ، به آنها راهنمایی ارائه دادید. شما به فرزندان خود این آزادی را دادید که زندگی را به طور کامل تجربه کنند و بسیاری از درسهای مهم آن را بیاموزند.

 

۱- کودکان مستقل به روش های زیر قابل تشخیص هستند:

به دلیل ذاتی انگیزه به آنها اجازه می دهد دلایل خاص خود را برای دستیابی پیدا کنند.
از این فرصت و راهنمایی برای کشف فعالیتهای دستاورد خود انتخاب شده بود.
والدین از پاداشهای بیرونی و مناسب و کم هزینه استفاده می کنند.

مشارکتی است نه یک رابطه کنترل شده با والدینشان که در آن ایده ها و خواسته های فرزندان درخواست شده و مورد توجه قرار می گیرند. تصمیم گیرندگان خوبی هستند زیرا به آنها اجازه داده شد گزینه های مختلفی را در نظر بگیرند و با حمایت و راهنمایی والدینشان تصمیمات خود را بگیرند.

 

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

 

۲- مسئولیت های والدین و فرزندان

در قلب این مسئله که آیا شما فرزندان مستقل یا کودک مستقل پرورش خواهید داد این است که :

شما مسئولیت های اساسی را که شما و آنها باید بپذیرید درک می کنید.

در قانون مسئولیت های خانواده این نکته قابل توجه است که :

اگر اعضای خانواده مسئولیت های خود را انجام دهند و دیگران را به کارنگیرند

فرزندان در افراد مستقل رشد می کنند و همه خوشحال می شوند.

به بیان ساده کودک مستقل میشود

 

۳- مسئولیت های والدین

مسئولیت های شما در درجه اول حول محور فراهم آوردن فرصت ، وسیله و پشتیبانی از فرزندان برای پیگیری اهدافشان است. معنای روانشناختی شامل تأمین عشق ، راهنمایی و تشویق در تلاشهای آنها است. وسایل عملی شامل اطمینان از داشتن مواد مورد نیاز ، آموزش مناسب و حمل و نقل ، از جمله دیگر نگرانی های لجستیکی است.

 

۴- مسئولیت های فرزندان و کودک مستقل

مسئولیت های فرزند شما شامل انجام کارهایی است که برای به حداکثر رساندن فرصت هایی که به آنها می دهید ضروری است. این مسئولیتها عبارتند از به کارگیری هرچه بیشتر تلاش ، مسئولیت پذیری و نظم و انضباط ، متعهد ماندن و تلاش برای رسیدن به موفقیت ، یک تلاش واقع بینانه و همچنین انجام تمام کارها و تمرینات ، به دست آوردن بیشترین استفاده از آموزش ، تعاون بودن و ابراز قدردانی و تشکر. برای تلاش دیگران.

مقالات زیر میتواند برای شما جذاب باشد:

برای خواندن هر کدام از مقالات زیر کافی است روی نوشته های آبی کلیک کنید.

کودکان اجتماعی با چه راهکارهایی رشد و پرورش پیدا می یابند؟

کودک تنبل و تنبلی در کودکان و نکات 6 گانه مفید ابرکودک

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

تفکر خلاق در کودکان چگونه فعال میشود؟تفکر خلاق چیست؟(جامع)

ویژگی کودکان باهوش را بدانید! آیا فرزند شما باهوش است؟

Rate this post
0
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک

بدون دیدگاه