کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم؟

فهرست این مطلب hide
زمان تقریبی مطالعه 11 دقیقه
Rate this post

می خواهید بدانید تفاوت کودکان درونگرا و برونگرا چیست؟ آیا کودکان شما درونگرا است یا برونگرا ؟ برای رسیدن به جواب این سوالات و سوالات مشابه این مقاله ابرکودک را تا انتها دنبال کنید. بدون شک خواهید فهمید که کودک شما درونگرا است یا برونگرا.

 

الف ) تفاوت و ویژگی های کودکان درونگرا و برونگرا چیست ؟

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

1- بچه های آرام و درونگرا

بچه های درونگرا و آرام هستند. این گروه از بچه ها بیشتر به جریان زندگی فکر میکنند. آنها دوست دارند دقیقاً بدانند که قرار است چه اتفاقی بیفتد و همه چیز برایشان برنامه ریزی شده باشد. اگر این مسأله را بدانند، با والدینشان بیشتر همکاری میکنند. آنها وقتی در شرایط جدیدی قرار می گیرند و نمیدانند باید چه کاری انجام دهند، عصبانی میشوند و سر ناسازگاری میگذارند. این دسته از بچه ها اگر بدانند کسی آنها را دوست دارد و به آنها عشق میورزد، آنها نیز عشق ورزیدن به دیگران را یاد میگیرند. آنها باید خودشان چیزی را تجربه کنند، تا بتوانند معنی آن را درک کنند. آنها از طریق انجام کارهای تکراری که نظم و ترتیب خاصی دارند، به مسائل مختلف پی میبرند.

 

والدین کودکان درونگرا

کودکان درونگرا و برونگرا در برنامه ریزی متفاوت اند. پدر و مادرهای این بچه ها باید برای انجام کارهای مختلف آنها برنامه ریزی کنند. مثلاً زمان غذا خوردن، خوابیدن، بازی کردن، مرتب کردن لباسها و اتاقشان و زمانی که میتوانند در کنار پدر و مادر با آنها بازی کنند، باید برای آنها برنامه ریزی شده باشد. آنها دوست دارند تشویق شوند و بهتر است برای تشویق کردن این دسته از کودکان به آنها بگوییم: «حالا بهتره این کارو انجام بدی. حالا ما میخواهیم فلان کار رو انجام بدیم».

 

مهربانی و خوش اخلاقی در کودکان درونگرا و برونگرا

این دسته از بچه ها خیلی مهربان، خوش اخلاق و در عین حال محتاط هستند. آنها در مقایسه با سایر بچه ها برای انجام دادن هر کاری به وقت بیشتری نیاز دارند و کارهایشان را کمی کندتر انجام میدهند. آنها دوست ندارند که برنامه هایشان را عوض کنید چرا که آنها نمیتوانند زود تصمیم بگیرند.

 

پیشنهاد انجام کار موردعلاقه به کودکان درونگرا

بنابراین وقتی می خواهید برنامه هایشان را عوض کنید، نباید از آنها بپرسید که از چه چیزی خوششان می آید و دوست دارند چه کار کنند، بلکه خودتان باید به آنها پیشنهاد کنید که چه کاری را انجام دهند. بچه های آرام و کودکان درونگرا مهربان، خوش اخلاق و در عین حال خیلی محتاط هستند. کودکان برونگرا ممکن است اینطور نباشند. تا زمانی که در برنامه های آنها تغییری ایجاد نکنید، آنها به کار خودشان مشغولند و به حرف های شما هم گوش میکنند؛

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

عوض کردن برنامه کاری و بازی کودکان درونگرا و برونگرا

اگر میخواهید برنامۀ آنها را عوض کنید و کار دیگری را پیشنهاد کنید، بهتر است به آنها بگویید: «خوب حالا وقت اون رسیده که سراغ فلان کار برویم.» با این کار آنها میفهمند که قرار است چه کاری انجام دهند و گیج نمیشوند، چرا که کودکان درونگرا دوست دارند از قبل بدانند که قرار است چه اتفاقی بیفتد. همانطور که قبلاً گفتیم این دسته از بچه ها برخلاف کودکان برونگرا دوست دارند والدینشان به آنها بگویند چه کاری بکنند و چه کاری نکنند، اما دوست ندارند یک دفعه دست به کاری بزنند یا ما آنها را مجبور کنیم با عجله کاری را انجام دهند. ما باید به آنها بگوییم که همۀ کارها برنامه ریزی شده است و آنها را در جریان این برنامه ریزی قرار دهیم. آنها عادت کرده اند که طبق برنامه حرکت کنند.

 

تکرار شیوه انجام کار به کودکان درونگرا

اگر برای آنها چند بار تکرار کنیم که قرار است چه کارهایی را انجام دهند، آنها احساس امنیت و آرامش میکنند. اما آنها مثل بچه های دیگر نمیتوانند کاری را خیلی سریع انجام بدهند.

 

یادآوری انجام کار به کودکان درونگرا و برونگرا

بیشتر آنها دوست دارند یکجا بنشینند و استراحت کنند یا مشغول غذا خوردن یا تماشای تلویزیون باشند. آنها از گذشت زمان لذت میبرند. آنها به خودی خود کودکانی خلاق و مبتکر نیستند. پدر و مادر آنها باید به آنها بگویند که وقت انجام چه کاری است و در غیر این صورت آنها فقط یک جا مینشینند و به خواب و خیالهای خودشان فکر میکنند.کودکان برونگرا برخلاف این عمل میکنند.

 

راحت طلبی در کودکان درونگرا و برونگرا

آنها افراد راحت طلبی هستند و برای انجام کاری خودشان را به دردسر نمی اندازند و ترجیح میدهند گوشه ای بنشینند و تماشاگر همه چیز باشند. این دسته از بچه ها برخلاف بچه های خلاق و پر انرژی دوست ندارند زیاد در بی نظم باشند. کودکان برونگرا پر جنب و جوش و سخت کوش هستند.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

ب ) کودک شما کدام نوع است؟ تشخیص کودکان درونگرا و برونگرا

در این قسمت یک روند داستانی را برای توضیح خصلت های کودکان درونگرا و برونگرا دنبال می کنیم:

 

عدم علاقه به بازی با دوستان و ماندن کنار والدین از خصوصیات کودکان درونگرا و برونگرا؟

وقتی پسرم مهدکودک را شروع کرد ، انتظار داشتم که او خوشبختانه همانطور که در پیش دبستانی انجام داده بود با خوشحالی در فعالیت ها شرکت کند. اما وقتی من برای انتخاب او آمدم ، بچه های دیگر در مرکز فرش با هم بازی می کردند در حالی که او با قناعت در لبه محیط نشسته بود ، تماشا می کرد. بعد از مدرسه ، بیشتر بچه ها در اطراف زمین بازی می دویدند ، اما او در دامان من ماند. من سعی کردم با او صحبت کنم تا به دیگران بپیوندم ، اما او به سادگی گفت ، “من نمی خواهم ، مامان.”

 

چه اتفاقی برای پسر کوچک چاق و خوش ذوق من افتاده است؟ خصلت های اجتماعی کودکان درونگرا و برونگرا

او طبیعت واقعی خود را به من نشان می داد ، این همان چیزی است که پسرم ، کشف کردم که یک درونگرا است – حتی اگر مانند اکثر افراد درونگرا ، او در خانه ، با دوستان نزدیک خود و در موقعیت هایی که برای او احساس آشنایی دارد ، برونگرا عمل می کند. همه با یک تمایل نسبت به یک نوع شخصیت متولد می شوند. برونگرا ها با تعامل با دیگران و دنیای اطرافشان انرژی می گیرند ، در حالی که درونگراها به دلیل تعامل بیش از حد به خصوص با یک گروه بزرگ تخلیه می شوند و ترجیح می دهند با افرادی باشند که آنها را به خوبی می شناسند. اگرچه همه بچه ها هر دو نوع صفات را نشان می دهند ، اما ذاتاً یک سبک را نسبت به دیگری ترجیح می دهند.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

دوران مهدکودک و مدسه مشخص کننده کودکان درونگرا و برونگرا

در سن ۵ یا ۶ سالگی ، وقتی فرزند شما به محیط جدید مهد کودک منتقل می شود ، نوع شخصیت او نسبت به گذشته آشکارتر خواهد شد. درک شخصیت شخصیت فرزندتان – و شخصیت شوید. حتی ممکن است روی عملکرد وی در مدرسه تأثیر بگذارد. بارون-تیگر می گوید: “برون گرا ها وقتی صحبت می کنند و در حال تعامل هستند بهترین چیزها را می آموزند. “اما آنها تمایل دارند بیشتر از آنچه درونگرا انجام می دهند دچار مشکل شوند. آنها بچه هایی هستند که غالباً همسایه های خود را به صدا در می آورند ، زمزمه می کنند ، یا جواب می دهند.” افراد درونگرا با تماشای و تأمل یاد می گیرند. آنها از اینکه معلمان آرام می نشینند و قطع نمی کنند ، تقویت می شوند اما ممکن است در کلاس نادیده گرفته شوند.

 

شناخت کودکان درونگرا و برونگرا

شناخت نوع فرزند شما نه تنها به شما در درک رفتار او کمک می کند بلکه باعث می شود نگرانی کمتری به شما وارد شود. به عنوان مثال ، اگر فرزند شما در ابتدا عقب می ماند ، به همان روشی که پسرم انجام داد ، می دانید که در ابتدا طبیعت اوست که رعایت کند و وقتی آماده شد ، به او می پیوندد. از آنجا که شما نمی توانید شخصیت فرزند خود را تغییر دهید ، بهترین راه برای کمک به او در رشد عزت نفس پایدار ، پذیرفتن او کیست. در اینجا چند نکته برای کمک به فرزندتان در شکوفایی آورده شده است.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

پ ) نحوه رسیدگی به کودکان درونگرا و برونگرا

1- اگر فرزند شما درونگرا است:

با معلم حرف بزن. در آغاز هر سال ، به معلم بگویید که فرزند شما قبل از آمادگی برای مشارکت در فعالیتهای کلاس ، به او نیاز دارد تا مرتکب شود. این کمک می کند تا مطمئن شویم که وی تحت الشعاع همکلاسی های صریح خود قرار نمی گیرد. به او فرصت دهید تا جواب دهد. درونگرا ها همه چیزها را مورد بحث قرار می دهد و تا زمانی که آنها دقیقاً تصمیم نگرفتند که چه چیزی را می خواهند بگویند صحبت نمی کنند. به سرعت کندتر فرزندتان احترام بگذارید و جملات او را تمام نکنید.

 

او را در مورد روز خود مسابقه ندهید.

پرسیدن سوالات درونگرا باعث می شود تا وی بیشتر از این امر عقب نشینی کند زیرا باید درباره هر یک از آنها تأمل کند. در مورد روز خود با فرزندتان صحبت کنید. اگر به طور مداوم مکث کنید ، احتمالاً او نیز صحبت خواهد کرد. به ترجیحات اجتماعی او احترام بگذارید. اگر از فرزندتان بخواهید که برای جشن تولد خود دعوت کند ، ممکن است او فقط دو کودک نام بگذارد. اگر چنین است ، برگزاری یک مهمانی سنتی را فراموش کنید و در عوض او و بهترین دوستانش را به فعالیتی که دوست دارند مانند بولینگ یا اسکیت روی یخ ببرید. وقتی او به مهمانی شخص دیگری می رود ، زود برسید تا وقت خود را برای تنظیم کنید.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

2- اگر فرزند شما برونگرا است:

بگذارید او با صدای بلند فکر کند. الیزابت مورفی ، روانشناس مدرسه ، می گوید: “کلمات از دهانه یک برون گرا ، در گوش او و سپس به مغز او خارج می شوند.” وی گفت: “از آنجا که فرزند شما در حال شکل گیری آنها در مورد ایده هایش است ، شما ممکن است فکر کنید که او فقط درگیر است. اما اگر او را قطع کنید ، او قطار فکری خود را از دست می دهد.” بهتر است او را ترغیب کنیم تا با گفتن “اوه” یا “من می بینم” صحبت کند تا اینکه به نتیجه برسد.

به او بیاموزید که منتظر نوبت خود باشد تا صحبت کند.

شما می توانید به کودک خود کمک کنید با درست کردن شام یا مسافرت با اتومبیل ، وقتی همه افراد به نوبت به اشتراک گذاشتن ایده ، گوش دادن و انتظار برای دیگران برای پایان دادن به جملات خود ، صبر و شکیبایی را تمرین کنند. با این وجود ، پس از مدرسه ، کودک برونگرای شما مشتاق است که در مورد روز خود به شما بگوید. در واقع ، صحبت کردن با شما به او کمک می کند تا تجربیات خود را درک کند. اگر در محل کار هستید ، ۱۵ دقیقه مکالمه با فرزند خود را از طریق تلفن کنار بگذارید.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

ت ) چگونه فرزندان خود را آموزش دهید تا درونگرا و برونگرا خود را مدیریت کنند

آیا کودک شما درونگرا یا برونگرا است؟ مهم است و به همین دلیل است!

به کودک خود کمک کنید تا تمایلات درون گرا یا برون گرا را درک و مدیریت کند.

 

نکات عالی مدیریت هیجان برای مادران :

آخرین کریسمس در شام مترقی ما بود. وقتی دوست من وارد شد از او پرسید که آیا مکانی آرام وجود دارد که دخترش بتواند برای استراحت و تنها بودن برود. فرزند او در حدود 8 سال سن داشت. این دختر گفت که او نمیتواند با جمعیتی مقابله کند و از آنجا که آخر هفته اش خیلی شلوغ بود ، به اوقات فراغت نیاز داشتیم. من به او اجازه می دهم به تنهایی در اتاق خواب ما در رایانه من بازی کند ، جایی که او مشکلی ایجاد نمی کند.

 

روزهای بعد به آن فکر کردم.

یک کودک 8 ساله که از نظر عاطفی بالغ است ، احساس می کند که پس از گذشت چند روز مشغولی نیازشان به تنها بودن چیست؟ چه تعداد بزرگسالان حتی این ارتباط را برقرار نمی کنند؟ دوستم گفت که او می داند که دخترش درونگرا است و در آن زمان برای شارژ مجدد روحی و استفاده مجدد به تنهایی خودش نیاز داشت و اینکه اغلب در مورد این چیزها صحبت کرده اند. من هنوز از سطح ارتباط و آگاهی آنها بسیار تحت تأثیر قرار گرفته ام.

 

کودکان درونگرا و برونگرا ها را مشخص کنید

بعد از آن روز مشخص کردم که من با بچه‌هایم همین کار را خواهم کرد ، فارغ از اینکه به چه طریقی تکیه زده باشند. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانیم به فرزندانمان کمک کنیم تا با روشی که ساخته شده اند کنار بیایند ، بنابراین همیشه سرشار از انرژی و زندگی هستند و قادر به جلوگیری از فرسودگی هستند.

 

درون گرا:

شخصی که با تنها بودن انرژی می گیرد و با قرار گرفتن در اطراف افراد دیگر انرژی خود را تخلیه می کند.

برونگرا:

شخصی که با بودن با افراد دیگر انرژی می گیرد.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

1. به آنها كمك كنيد تا تعيين كنند كه آيا تمايلاتي به مسافرخانه و خارج از كشور دارند.

این ممکن است ساده تر از گفتن باشد.

من قطعاً تمایلات درونگرا را دارم

به این دلیل که از انرژی خود درکنارمردم استفاده میکنم و با تنهابودن دوباره انرژی میگیرم.

با این حال ، حتی مادرم وقتی به او گفتم خندید.

او مطمئناً فکر می کرد من یک برونگرا هستم

از آنجا که دوست دارم باهر کسی که بامن ارتباط چشمی برقرار میکند صحبت کنم.

ممکن است این درست باشد ، اما من هنوز هم باید تنها باشم.

وقتی فرزندان ما فوق العاده جوان هستند ، گفتن آن دشوار خواهد بود.

با بزرگتر شدن شما می توانید برای تعیین گرایش آنها از آنها سؤال کنید.

این بسیار مفید خواهد بود زیرا دانستن درباره این بخش از آنها به شما کمک می کند تا واکنش های آنها ، ذوب شدن و نظرات آنها را در مورد بسیاری از مواردی که در زندگی به وجود می آیند درک کنید.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

2. به آنها بیاموزید که چگونه این بر روحیه آنها تأثیر می گذارد.

هنگامی که فرزند شما مشخص کرد که آیا یک درونگرا یا برون گرا است

صحبت کردن از آنچه این به معنای روزمره است ضرری ندارد.

اگر درک کنند که واکنشهای آنها طبیعی است خوب و فقط بخشی از آنها که هستند ، احساس امنیت و اطمینان بیشتری خواهند کرد. ممکن است یک خواهر و برادر احساس اشتباه کنند ، زیرا آنها مانند سایر خواهران و برادران خود عاشق کانون توجه نیستند. این مسائل را در چشم انداز قرار می دهد.

من تنها کودک و تک فرزند هستم ، من عادت داشتم که تنها باشم.

به علاوه من دوست دارم تنها باشم. کودکان درونگرا و برونگرا در این مورد متفاوتند.

هفته‌ای را که واقعاً فهمیدم چقدر درونگرا هستم هرگز فراموش نخواهم کرد.

من در کنار یک خانواده 5 نفری شوهرم در یک کلبه اقامت داشتم.

طبیعتاً من به اتاقهایی حرکت میکردم که هیچ کس در آنجا نبود تابتوانم تنها باشم.

سپس ، یک نفر وارد می شود ، بعد دیگری ، و بعد از مدتی اتاق پر می شد.

من به یک اتاق دیگر میرفتم و این دوباره اتفاق می افتد.

وقتی بالاخره فهمیدم چه اتفاقی افتاده است خندیدم.

این نبود که سعی داشتم از آنها دور شوم. حتی نمی خواستند که درکنارمن باشند.

شاید این مشخص کننده تفاوت کودکان درونگرا و برونگرا باشد

آنها فقط عادت داشتند که در اطراف دیگران باشند بدون اینکه نیازی به صحبت یا تعامل داشته باشند. آنها آرام بودند. من کاملاً آرام نبودم زیرا احساس می کردم اگر شخصی در آنجا باشد ، باید صحبت کنم. درونگرای درون من احساس می کند که بودن در کنار دیگران به معنای “من” بودن “است” به همین دلیل استراحت برای من دشوار است. به همین دلیل بسیار مهم است که پردازش و شارژ مجدد انجام دهم.

 

کودکان درونگرا و برونگرا را چگونه بتوانیم تشخیص دهیم ؟

 

3. در ابتدا ، زمان ، چه به تنهایی و چه با دیگران ، را به تصویر بکشید تا مفهوم را به تصویر بکشید.

به آنها کمک کنید تا مزایا را به دست آورند.
کودکان درونگرا و برونگرا متفاوتند.
اگر فرزند شما یک برونگرا است و بیشتر روزهای خود را در خانه می گذرانید
شروع به شاخه شدن کنید و به او فرصت دهید که در کنار دیگران باشد.
اگر فرزند شما درونگرا است و اواخر به آن مشغول بوده است
احساس بدی نکنید اجازه دهید آنها در خانه بمانند.

من معتقدم 2 ساله ام درونگرا است.
روز دیگر من او رابا تعطیل شدن دررختخواب تهدیدکردم و او درواقع رفتاربد خودرا متوقف کرد
خواستم وقت خود را بیرون بیاورم ، و بعد از آن ده دقیقه آواز بنشینم.
او می خواست از همه دور شود و تنها باشد ، چیز کوچک فقیر.
به همین دلیل است که بازی مستقل برای او بسیار مهم است.

مقالات زیر میتواند برای شما جذاب باشد:

برای خواندن هر کدام از مقالات زیر کافی است روی نوشته های آبی کلیک کنید.

شیوه های فرزندپروری مثبت در عصر ارتباطات و تبلیغات

اصول فرزندپروری مثبت را با چک لیست ابرکودک بیاموزید

روانشناسی کودک از اهمیت و ضرورت تا لزوم آگاهی والدین

تشویق کودکان یک روش از سبک فرزندپروری مثبت است

Rate this post
0
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک

بدون دیدگاه