داستان کمک کردن _ داستانی برای کمک کردن و همکاری

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4/5 - (49 امتیاز)

داستان کمک کردن

✅هدف از قصه امشب کمک کردن و همکاری در کودکان هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان کمک کردن:

روزی روزگاری توی یک جنگل زیبا روی یک درخت قشنگ یک لونه پرنده بود که توی اون لونه سه تا پرنده کوچولو همراه پدر و مادرشون زندگی میکردن. پدر و مادر پرنده ها هر روز میگشتن و برای پرنده کوچولو ها غذا میاوردن ، اونا با اتحاد و همکاری خودشون جوجه پرنده ها رو بزرگ کردن. کم کم پرنده ها بزرگ شدن و وقت یاد دادن کارایی شد که پرنده ها باید به بچه هاشون یاد بدن. مادر پرنده ها سریع پرید پایین و یک تکه چوب رو با منقارش گرفت و پرید روی درخت و چوب رو به جوجه ها نشون داد.
پرنده کوچولو ها که هر کدوم میخواستن تنهایی شاخه چوب بزرگ رو بالا بیارن و نشون بدن که کدوم قوی تره. یکی میگفت من قوی ترم الان بلندش میکنم ، یکی دیگه میگفت خودم بلندش میکنم که بینشون دعوا شد و شروع کردن به هم نوک زدن. مادر مهربون جوجه ها گفت: پسرهای قشنگ و شما نباید با هم دعوا کنید شما برادر همدیگه هستید و هميشه باید با هم دوست باشین و به هم کمک کنین. به این مورچه های کوچیک نگاه کنین ، اونا دونه هایی که چند برابر قد و وزن خودشون هستش رو میبرن که کار خیلی سختیه ولی اونا با اتحاد و کمکی که به هم میکنن با هم این دونه ها رو بلند میکنن و همه تو یک جهت حرکت میکنن و دونه ها رو با کمک هم به لونه هاشون میبرن و این دونه ها رو برای زمستون خودشون ذخیره میکنن تا تو فصل سرما غذا داشته باشن. پرنده کوچولو ها از مورچه ها یاد گرفتن که باید به هم کمک کنن تا مشکل همو حل کنن پس با کمک همدیگه تکه چوب رو بلند کردن و کنار مادرشون بردن. مادر پرنده ها اونا رو بغل کرد و بهشون گفت: آفرین امروز کمک کردن رو یاد گرفتین فردا هم با پدرتون میرین تو جنگل تا پرواز کردن رو هم یاد بگیرین ولی یادتون نره که هميشه با کمک کردن به هم میتونید همه کارای خودتون رو انجام بدید و هیچ سختی هم برای شما نداره. پرنده کوچولو ها هم به مادرشون قول دادن که دیگه با هم دعوا نکنن و تو کارا به همدیگه کمک کنن.

4/5 - (49 امتیاز)
0
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه