داستان نگهبانی از جنگل _ داستانی برای دوستی و محبت در کودکان

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.2/5 - (55 امتیاز)

داستان نگهبانی از جنگل

✅هدف از قصه امشب دوستی و محبت در کودکان هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان نگهبانی از جنگل:

روزی روزگاری تو یه جنگل سرسبز و زیبا یک شیر قوی هیکل وجود داشت که از جنگل و حیواناتش محافظت میکرد. شیر برای محافظت از جنگل تلاش میکرد و حیوونای جنگل هم دلشون به شیر گرم بود و از هیچی نمیترسیدن.
تا اینکه یه روز شیر در حال گشت زنی دور جنگل بود تا اگه اتفاقی افتاد بتونه از حیوانات محافظت کنه تا اتفاقی نیفته ، هوا هم کم کم داشت تاریک میشد و شیر هم خوب نمیدید و چشمهاش ضعیف بود. وقتی صدای خش خش برگ ها رو شنید چون میدونست اون موقع حیوونای جنگل خواب هستن به خودش گفت حتما دشمن کمین کرده و یه گوشه ای منتظرش نشست تا بیاد. همین که صدا نزدیک شد شیر پرید و به اون حمله کرد ، در همین موقع بود که صدای ناله ی گاو وحشی بلند شد و گفت: آقا شیره منم گاو. شیر گاو زخمی رو رها کرد و هر چی خواست توضیح بده من فکر کردم دشمن اومده به حیوونا آسیب برسونه ، گاو باور نکرد و زخمی و ناراحت رفت تو جنگل.
فردا حیونای دیگه با دیدن گاو و شنیدن حرف هاش درباره شب گذشته و زخمی شدنش ، باورشون شد که شیر میخواد اونها رو بخوره و همه جمع شدن تا شیر رو از جنگل بیرون کنند. حیوونا داشتن تصمیمشون رو میگرفتن که شیر رو باید از جنگل بره که تو همون لحظه لاکپشت دانا رسید و جریان رو از حیوونا پرسید که جغد اتفاقای شب قبل رو براش تعریف کرد. لاکپشت بهشون گفت: چرا از شیر دلیل کارش رو نمیپرسیدن؟ اون این همه سال از ما مواظبت کرد و به کسی صدمه نزد حالا اگه اونو بیرون کنیم کی از جنگل محافظت کنه و اون موقع هست که جون هممون به خطر میوفته.
شیر اومد و توضیح داد که چند وقتی هست که چشمهاش مثل قبل خوب نمیبینه و ضعیف شده و حیوونای جنگل فهمیدن چون شب بوده و خوب نتونسته ببینه فکر کرده گاو دشمنه. برای اینکه دیگه این اتفاق نیفته قرار شد شب ها جغد که خوب میبینه به شیر کمک کنه تا دیگه این اتفاق تکرار نشه و شیر بتونه دوباره از همه مثل قبل محافظت کنه. حیوونای جنگل بعد از این اتفاق درسای زیادی گرفتن که هیچوقت زود قضاوت نکنن و تا حرف دیگران رو نشنیدن کاری انجام ندن و زود تصمیم نگیرن و هميشه تو همه کارها از یک بزرگ تر مشورت بگیرن.

4.2/5 - (55 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • آذر شیخی
    2 سال پیش

    ممنون از شما 🌹