داستان موش کوچولو _ داستانی برای گوش دادن به حرف بزرگترها

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.3/5 - (346 امتیاز)

داستان موش کوچولو

✅هدف از قصه امشب گوش دادن به حرف بزرگترها هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان موش کوچولو:

روزی روزگاری یه موش کوچولو بود که با خوانواده اش توی یه دشت بزرگ و سرسبز زندگی میکردن. موش کوچولو دوتا خواهر و برادر دیگه هم داشت و با مامان موشه و بابا موشه خوشحال و راضی زندگی میکردن اما موش کوچولو یه مشکل کوچیک داشت ، اونم این بود که شب ها به موقع نمیخوابید و تا دیروقت بیدار میموند بخاطر همینم صبح ها نمیتونست مثل خواهر و برادرش به موقع بیدار بشه. موش کوچولو تازه لنگ ظهر از خواب بیدار میشد و خواهراش و برادرش که از صبح توی دشت کلی بازی و شادی کرده بودن و خسته میشدن و نمیتونستن با موش کوچولو بازی کنن. واسه همینم موش کوچولو تنها میموند و حوصله اش سر میرفت. هرچی مامان موشه و بابا موشه بهش میگفتن به موقع مثل خواهر و برادرت بگیره بخوابه گوش نمیداد و دوباره شب ها دیر میخوابید.
آخر یه روز موش کوچولو گفت اصلا من نمیخوام با شما زندگی کنم ، میخوام برم با خانوم جغده زندگی کنم و شب ها تا صبح بیدار بمونم. هرچی خونواده اش ازش خواستن اینکارو نکنه و بهش گفتن کارش اشتباهه قبول نکرد ، وسایلشو جمع کرد و رفت پیش خانوم جغده. خانوم جغده میدونست که قضیه چیه چون مامان موشی زودتر اومده بود و باهاش صحبت کرده بود. بخاطر همینم گفت: باشه این یک شب رو اجازه میدم پیش من بمونی ولی یادت باشه تا صبح نباید بخوابی. نزدیکای نصفه شب بود که موش کوچولو گرسنه اش شد و گفت: خانوم جغده من گرسنمه ، غذا میخوام ولی خانوم جغده گفت: نه ما اینجا تا نصفه شب هیچی نمیخوریم. موش کوچولو گفت: ولی من موشم عادت دارم سرشب غذا بخورم. خانوم جغده گفت: ولی اومدی که با ما زندگی کنی پس باید مثل ما غذا بخوری ، تازه باید کل روز رو هم بخوابی. موش کوچولو که هم گرسنه اش شده بود هم دلش برای پدر مادر و خواهراش و برادرش تنگ شده بود گفت: من نمیخوام جغد باشم ، میخوام موش باشم. بعدم برگشت پیش خونواده اش و ازشون معذرت خواهی کرد و قول داد دیگه شب ها زود بخوابه و صبحا هم زود بیدارشه و با دوستاش بازی کنه و از این به بعد بیشتر به حرف بزرگترها گوش بده.

4.3/5 - (346 امتیاز)
2
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

2 دیدگاه

  • حوریه شادفر
    2 سال پیش

    موضوع داستان جالب هست اما در داستان نویسی و قصه گویی برای کودک بهتر هست که نتیجه و هدف داستان به صورت مستقیم بیان نشود.

  • آذر
    11 ماه پیش

    سلام مچکر از تیمتون که داستات های زیبا آماده میکنید❤لطفا تنوع و یکم داستان ها رو طولانی تر کنید ممنون💌