داستان فراموشکاری _ داستانی برای مهربونی و محبت کردن

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4/5 - (55 امتیاز)

داستان فراموشکاری

✅هدف از قصه امشب مهربونی و محبت کردن هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان فراموشکاری:

در جنگلی بزرگ و سرسبز روی بالاترین شاخه بزرگ ترین و بلند ترین درخت گنجشکی زندگی میکرد. گنجشک یه روزی تصمیم گرفت که برای دیدن دوستش به لونه اون بره و چون فاصله خونش با خونه دوستش زیاد بود صبح فردا خیلی زود به راه افتاد تا از جاهای زیادی عبور کنه اما گنجشک کوچولو یه مشکل داشت و اون هم این بود که فراموش کار بود.
گنجشک کوچولو توی راه متوجه شد که خونه دوستش رو فراموش کرده ، اون از بالای یه رودخونه عبور کرد که اونجا یه قو داشت آب تنی میکرد و از قو آدرس خونه دوستش رو پرسید ولی قو آدرس رو نمیدونست. گنجشک کوچولو رفت و رفت تا به یه درختی رسید و خیلی خسته شده بود و روی شاخه درخت نشست تا استراحت کنه ، تصمیم گرفت به خونه خودش برگرده ولی اون اونقدر فاصله اش از خونه زیاد شده بود که راه خونه خودش رو هم فراموش کرده بود. ناراحت و غمگین روی شاخه درخت نشسته بود که کبوتری که همراه بچه هاش روی همون درخت زندگی میکردن اون رو دید و از گنجشک کوچولو پرسید: چيشده چرا ناراحت اینجا نشستی؟ گنجشک با ناراحتی گفت: من راه خونم رو گم کردم و الان نمیدونم چیکار باید بکنم.
کبوتر گفت: من بهت کمک میکنم تا راه خونت رو پیدا کنی ولی یادت میاد که خونت کجا بود؟ گنجشک جواب داد: لونم وسط جنگل روی یه درخت خیلی بزرگه. گنجشک و کبوتر داشتن با هم صحبت میکردن که یه دفعه بارون شروع به باریدن کرد ، کبوتر به گنجشک گفت: الان دیگه تو این بارون نمیتونیم جایی بریم بیا امشب لونه من بمون و فردا با هم میریم و لونت رو پیدا میکنیم و گنجشک هم قبول کرد و شب هم اونجا موند. کبوتر و گنجشک کوچولو فردا با هم رفتن تا بتونن لونه گنجشک رو پیدا کنن و بعد از چند ساعت تلاش و جست و جو کبوتر تونست لونه گنجشک کوچولو رو پیدا کنه. گنجشک کوچولو پرواز کرد و روی بالاترین شاخه درخت رفت و نشست و از کبوتر به خاطر کمکهاش تشکر کرد و بهش قول داد که از این به بعد حواسش رو بیشتر جمع کنه تا دیگه گم نشه.

4/5 - (55 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • محیا رحمت
    4 ماه پیش

    سلام ممنون از قصه عالیتون 🎂🎂