داستان عقاب بازیگوش _ داستانی برای گوش دادن به حرف بزرگترها

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.4/5 - (65 امتیاز)

داستان عقاب بازیگوش

✅هدف از قصه امشب گوش دادن به حرف بزرگترها هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان عقاب بازیگوش:

روزی روزگاری روی یک کوه بلند یه بچه عقاب به همراه خانواده اش زندگی میکردن که تازگی ها پرواز کردن رو یاد گرفته بود و همش اینطرف و اونطرف میرفت. مامانش بهش میگفت: پسرگلم مواظب باش با هر کسی دوست نشی اما عقاب کوچولو اصلا به حرف مامانش توجبی نمیکرد و هر کاری که دوست داشت رو انجام میداد.
یه روز که داشت پرواز میکرد یه روباهی رو دید ، سریع رفت سمتش. روباه که میدونست جوجه عقاب یه روزی بزرگ ميشه و سلطان دشت ميشه رو خواست که زمین گیر کنه و یه بلایی سرش بیاره برای همین زودی باهاش دوست شد. چند روز که گذشت و حسابی اعتماد بچه عقاب رو جلب کرد اونو برد کنار یه گیاه سمی و بهش گفت: دوست داری زودی بزرگ بشی. عقاب کوچولو که خوشحال شد که زود میتونه بزرگ بشه گفت: چرا که نه ، خیلی دوست دارم زود بزرگ بشم و به جاهای دور پرواز کنم. روباه گفت: پس باید هر روز از این گیاه بخوری. عقاب کوچولو فریب روباه رو خورد و چند روز از اون گیاه استفاده کرد و بعد چند روز ضعیف شد و دیگه نتونست پرواز کنه. مامان عقاب که نگران پسرش بود با اصرار فهمید که چه اتفاقی برای اون افتاده و روباه فریبش داده ، سریع رفت و جغد دانا رو آورد. جغد دانا گفت: باید بهش گوشت روباه رو بدید تا زود خوب بشه. مامان عقاب رفت و روباه رو شکار کرد و آورد. روباه دید الانه که خورده بشه شروع کرد گریه کردن و گفت: اگه منو نخورید پادزهر اون گیاه رو براتون میارم. جغد دانا گفت: خیلی خوبه برو و زود بیا. مامان عقاب به روباه گفت: اگه زود نیای ، میام و پیدات میکنم و ایندفعه همونجا میخورمت. روباه گفت: نه ، قول میدم زود برگردم و رفت. مامان عقاب از جغد دانا پرسید: مگه نگفتی درمانش گوشت روباهه؟ جغد دانا گفت: همینو گفتم اما اینو گفتم تا روباه رو سریع بیاری و اون بترسه و جای پادزهر رو بگه. طولی نکشید روباه با پادزهر برگشت و عقاب کوچولو بعد از چند روزی خوب شد اما ایندفعه به مادرش قول داد که از اين به بعد حرفش رو گوش کنه و با هر کسی که خواست دوست بشه اول از مادر یا پدرش بپرسه که آیا اون میتونه دوست خوبی براش باشه یا نه تا دیگه فریب کسی رو نخوره.

4.4/5 - (65 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • محیا
    2 ماه پیش

    سلام. عااالی بود ممنون🌹🌹