داستان عروسک نرگس _ مراقبت بچه ها از وسایلشون

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.4/5 - (62 امتیاز)

داستان عروس نرگس

✅هدف از قصه امشب مراقبت بچه ها وسایلشون هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان عروسک نرگس:

نرگس کوچولو در مراسم جشن تولدش یک عروسک خوشگل از مادر بزرگش هدیه گرفته بود که خیلی شبیه به یک بچه بود. تپل مپل و فسقلی با لباسهای صورتی رنگ که نرگس اسمش رو تپلو گذاشته بود. نرگس از این هدیه زیبا خیلی خوشحال شد و عروسک رو بیشتر از بقیه اسباب بازیهاش دوست داشت و مدام باهاش بازی میکرد.
براش قصه میگفت و کلی با عروسک حرف میزد و بعضی وقتها هم مثل نینی کوچولوها اون رو روی پاهاش میذاشت و تکون میداد تا بخوابه و لالایی هم میخوند لالایی قشنگم ، عروسک زرنگم. مامان نرگس همیشه بهش میگفت که موقعه بازی کردن با اسباب بازی هاش حواسش باشه که اسباب بازی ها سالم بمونن و زود خراب نشن تا با اونا بیشتر بازی کنه. اما یک روز موقع بازی همین طور که نرگس ، تپلو رو بالا و پایین مینداخت اتفاق بدی افتاد و پای تپلو کنده شد. نرگس با ناراحتی عروسکش رو بغل کرد و نگاهی بهش انداخت و گریه اش گرفت و همین طور که اشک میریخت بلند بلند میگفت: وای خدا حالا چیکار کنم؟ چرا این طوری شد؟ مامان که صدای نرگس رو شنید نگران شد و زودی اومد پیش نرگس و کنارش نشست و گفت: چی شده دخترم چرا گریه میکنی؟ نرگس عروسکش رو نشون داد و گفت: مامان ببین چی شده ، پای تپلو خراب شده پاشو نگاه کن.
مامان ، نرگس رو بغل گرفت و نازش کرد و گفت: اگه گریه نکنی بهت قول میدم که پای تپلو رو درست کنم ، باشه. نرگس اشکهاش رو پاک کرد و گفت: باشه گریه نمیکنم ولی شما چطوری میخوای درستش کنی؟ مامانش گفت: خیلی راحت ، پای اونو با چسب مایع میچسبونيم. نرگس که یه کم خوشحال شده بود گفت: میشه مامان؟ مامانش گفت: آره چرا نمیشه. فقط یادت باشه که با گریه هیچ وقت کاری درست نمیشه و بهتره آدم وقتی مشکلی براش پیش میاد به فکر حل اون باشه یا از بزرگترش کمک بگیره و بعدشم باید بیشتر مواظب وسایلت باشی. نرگس که حالا گریه اش بند اومده بود گفت: باشه مامان جون حالا تپلو رو درستش میکنی. مامانش گفت: بله که درست میکنم بیا با هم این کارو بکنیم. نرگس خوشحال و خندان به همراه مامان رفتن تا پای تپلو را درست کنن البته نرگس کوچولو با خودش فکر کرد که اگر بیشتر مواظب بود این طوری نمیشد برای همین به مادرش قول داد که همیشه به حرف مامان و باباش گوش بده و از اسباب بازیهاش بهتر مراقبت کنه.

4.4/5 - (62 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • نجمه
    2 سال پیش

    عالی. این قصه ها برای بچه ی یکساله ونیم هم خوبه؟ سپاس