داستان عادت بد _ داستانی برای کنار گذاشتن بهانه گیری و خوب صحبت کردن

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.3/5 - (113 امتیاز)

داستان عادت بد

✅هدف از قصه امشب کنار گذاشتن بهانه گیری و خوب صحبت کردن هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان عادت بد:

اون روز مادربزرگ احسان به خونشون اومده بود تا چند روزی پیش اونا بمونه. مادربزرگ خیلی مهربون بود و همه اونو دوستش داشتن و بهش احترام میگذاشتن. مادربزرگ با اومدن به اونجا متوجه یکی از اخلاقای بد احسان شده بود.
احسان وقتی از مدرسه به خونه اومد گفت: وای هوا خیلی گرمه آدم رو کلافه میکنه و بعد رفت سر یخچال تا یه نوشیدنی خنک بخوره اما چیزی پیدا نکرد و حسابی کلافه شد و گفت: وای من چقدر بدشانسم این از هوا گرم و اینم از یخچال که آب خنک هم توش نیست. بعد که یه کمی نشست و خنک شد گفت: امروز کلی تکلیف دارم اصلا حوصله شو ندارم و تازه باید کلاس تقویتی ریاضی هم برم و حوصله اونو که اصلا ندارم. و صحبتهاش این بود که مامان چرا غذایی که درست کردی اینقدر بی نمکه؟ چرا ماست و خیار درست نکردی؟ مامان من هفته بعد باید برم جشن تولد اصلا این لباسام رو دوست ندارم. بابا چرا خونه ما انقدر قدیمیه؟ من اونو دوست ندارم و میشه عوضش کنی؟
شب شد و بعد از گفتن شب بخیر همه رفتن بخوابن که مادربزرگ به اتاق احسان اومد و بهش گفت: نوه عزیزم ، میشه یه کم با هم صحبت کنیم. و احسان گفت: آره مادرجون ، چی شده؟ گفت: من امروز خیلی به کارات دقت کردم و دیدم برای هر چیز کوچیکی نق میزنی و بهانه میگیری در صورتی که میتونستی به چیزای بهتر فکر کنی و یا خیلی از چیزایی که به نظرت خوب نمی اومدن رو تغییر بدی ولی فقط به نقاط منفی همه چیز نگاه کردی و فقط نق زدی. به نظرم بهتره به جای فقط حرف زدن و بد گفتن باید به راه حل ها فکر بکنی و یه کمی راضی تر باشی و وقتی هم خوب صحبت کنی همه بیشتر دوست دارن. بعد از رفتن مادربزرگ احسان خیلی فکر کرد به کارهایی که انجام میده و به حرف های مادربزرگش انقدر فکر کرد تا خوابش برد.
احسان صبح که برای صبحانه بیدار شد بعد از شستن دست و صورت اومد تا همراه خانواده صبحانه بخوره. احسان که هر روز میگفت من اصلا کره دوست ندارم ، گفت: من کره دوست نداشتم ولی نون سنگک رو که دیدم گفتم حالا امروز با این نون سنگک خوشمزه کره رو هم امتحان میکنم. با گفتن این جمله همه به هم نگاه کردن و لبخند زدن و احسان هم تصمیم گرفت که دیگه این اخلاق بد رو کنار بزاره و با همه خوب صحبت کنه.

4.3/5 - (113 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • محیا رحمت
    4 ماه پیش

    سلام ممنون از قصه عالیتون 🌹🌹