داستان دوستهای خوب _ داستانی برای دوستی و مهربونی

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.4/5 - (86 امتیاز)

داستان دوستهای خوب

✅هدف از قصه امشب دوستی و مهربونی هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان دوستهای خوب:

روزی روزگاری توی یه جنگل سرسبز و زیبا حیوونای مختلفی زندگی میکردن. خانواده خرگوش ها ، خانواده خرس ها ، خانواده آقای شیر و همه حیوونای جنگل و البته خانواده خانوم و آقای زرافه با زرافه کوچولو که پسرشون بود.
زرافه کوچولو دوستی نداشت و یه روز که توی جنگل میدوید و بازی میکرد ، یهو چشمش افتاد به یه موجود خیلی کوچولو و زیبا که از این گل به اون گل پرواز میکرد. این حیوون کوچولو خیلی خوشگل بود زرافه کوچولو وایساد تا خوب اون رو ببینه. زرافه کوچولو نمیدونست اون چه حیوونیه بخاطر همین ازش پرسید: شما کی هستی؟ اسمت چیه؟ چقدر خوشگلی. اون حیوون بالدار کوچولو گفت: اسم من پروانه است ، من جز حشرات هستم و غذام از شیره گلهاست. زرافه کوچولو انقدر از این موجود کوچولو و بامزه خوشش اومد که دلش میخواست شکل اون باشه و فکر میکرد اگه شبیه پروانه کوچولو بشه میتونه باهاش دوست بشه و روزا بین گل ها با هم بازی کنن. برای همین به سمت خونشون رفت ، نشست بین درختا و شروع کرد با برگهای درختا برای خودش بال درست کرد.
دو تا بال خیلی قشنگ ، از شاخه های خشک توی جنگل هم دو تا شاخک برای خودش درست کرد. همه اینا رو پوشید که بره پیش پروانه که یهو مامانش اونو دید و بهش گفت: اینا چیه به خودت چسبوندی پسرم؟ زرافه کوچولو براش توضیح داد که میخواد شبیه پروانه بشه تا بتونه با پروانه دوست بشه. مامانش لبخندی زد و گفت: ولی خودت که نمیتونی با اینا پرواز کنی. زرافه کوچولو ناراحت شد و گفت: نخیرم ، میتونم پرواز کنم اگه نتونم پرواز کنم که پروانه با من دوست نمیشه. مامانش گفت: کی اینو بهت گفته ، برای اینکه با پروانه کوچولو دوست بشی لازم نیست شبیه اون باشی همونطور که اونم لازم نیست شبیهت باشه. ما زرافه هستیم و گردنمون بلنده و به جای پرواز کردن بلدیم بدوییم و پروانه هم به جای گردن بلند دو تا بال داره و بلده پرواز کنه. این مهم نیست که دوستها شبیه هم باشن تا با هم دوستای خوبی بشن. میتونی وقتی پروانه کوچولو پرواز میکنه خودتم بدویی و با هم بازی کنین. زرافه کوچولو خوشحال شد و بالهایی رو که به خوش چسبونده بود رو کند و دوید تا پروانه کوچولو رو پیدا کنه و با هم بازی کنن.

4.4/5 - (86 امتیاز)
0
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه