داستان خونه ساختن _ داستانی برای مشورت کردن و همکاری

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.4/5 - (71 امتیاز)

داستان خونه ساختن

✅هدف از قصه امشب مشورت کردن و همکاری هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان خونه ساختن:

خانم زرافه یه دو قلوی کوچولو داشت که یکی پسر و اون یکی دختر بود ، بچه زرافه ها خیلی زود کنار مادرشون رشد کردن و بزرگ شدن و دیگه قدشون بلند شده بود و میتونستن برگای درختارو بخورن و دیگه لازم نبود مادرشون براشون غذا بیاره و دیگه خودشون میتونستن برن کناره رودخونه و آب بخورن و بخاطر همین یه روز اومدن پیش مادرشون و گفتن ما دیگه بزرگ شدیم و دوست داریم برای خودمون خونه بسازیم و تو خونه های خودمون زندگی کنیم و هر وقت که دلمون تنگ شد میایم خونه شما و بهتون سر میزنیم.
مامان زرافه لبخند زد و گفت: آفرین به شما حالا چجوری میخواین خونه بسازین؟ هر کدومشون یه چیزی گفتن و هیچ کدوم نمیخواستن به نظر همدیگه گوش بدن. مامان زرافه گفت: شما باید با همدیگه فکر کنین و بهترین راهو برای خونه ساختن پیدا کنین و بعد با هم خونه محکمی بسازین اما بچه زرافه ها متوجه حرف های مادرشون نشدن و باز هم هر کسی حرف خودشو میزد و آخر هم به هیچ نتیجه ای نرسیدن و هر کدومشون تصمیم گرفتن که هر جوری که دوست دارن خونه ی خودشونو بسازن. آبجی زرافه عاشق عکس بود و از قبل یه عالمه عکس از خودش و داداشش و مادرش و گلا و سبزه ها گرفته بود ، حالا داشت همه عکسا رو به هم میچسبوند تا باهاشون خونه درست کنه. خونه کاغذی آبجی زرافه بعد از چند ساعت آماده شد. داداش زرافه هم که عاشق برگ درختا بود یه عالمه برگ درخت جمع و اونا رو با نخ به هم وصل کرده بود و داشت با اونا خونشو درست میکرد. بچه زرافه ها هنوز تو خونه هاشون نرفته بودن که یه دفعه باد محکمی اومد و خونه زرافه ها رو خراب کرد ، عکس ها و برگ ها از هم جدا شدن و تو جنگل پخش شدن. زرافه کوچولو ها با ناراحتی پیش مادرشون رفتن و ماجرا رو برای مادرشون تعریف کردن. مادر زرافه ها گفت: حالا با هم باید به کمک هم سه تایی بشینیم و فکر کنیم و یه نقشه خوب برای خونه درست کنیم. اونا یه کمی فکر کردن و تصمیم گرفتن با استفاده از شاخه های درخت و میخ و چکش و طناب های محکم خونه درست کنن و بعد داخل خونشونو با عکس و برگ های درخت تزیین کنن. خونه اونا بعد از یه هفته آماده شد ، این خونه سه تا اتاق و یه حیاط قشنگ داشت و اونا با خوشحالی و شادی تو خونه زندگی کردن.

4.4/5 - (71 امتیاز)
0
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه