داستان حسادت _ داستانی برای حسادت نکردن

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.1/5 - (85 امتیاز)

داستان حسادت

✅هدف از قصه امشب حسادت نکردن هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان حسادت:

روزی روزگاری تو یه باغ وحش بزرگ که حیوونای زیادی توش زندگی میکردن و هر روز تماشاچی های زیادی هم به اونجا میرفتن. ظهر یکی از روز ها توی باغ وحش ، حیوونا داشتن استراحت میکردن و آروم با هم درباره قفس خالی توی باغ وحش حرف میزدن. فیل گفت: این قفس خالی برای کیه؟ گوزن گفت: حتما برای یه حیوون خیلی بزرگه چون قفسش از قفس من بزرگتره. خرس گفت: هر حیوونی باشه من ازش بزرگترم اینو یادتون بمونه. شیر غرشی کرد و گفت: چقدر صحبت میکنین ، آروم باشین بزارین یه ساعت بخوابم.
یه دفعه در باغ وحش باز شد و آدمها با یه حیوون جدید اومدن ، اونا یه زرافه با خودشون آورده بودن و زرافه هم وارد قفس خالیه باغ وحش شد و یه نگاهی به خرس و شیر و گوزن و فیل انداخت. فیل از دیدن زرافه خوشحال شد چون زرافه حیوون آروم و بی‌آزاری بود و میتونستن دوستای خوبی برای هم بشن. خرس از دیدن زرافه خوشحال شد چون میدونست که زور خودش از زرافه بیشتره و شیر از دیدن زرافه خوشحال شد چون میدونست زرافه با گردن بلندش توجه تماشاچیای باغ وحش رو بیشتر به خودش جلب میکنه و اون بیشتر میتونه استراحت کنه اما گوزن از زرافه خوشش نیومد و اون با خودش فکر کرد زرافه ممکنه با بقیه انقدر دوست بشه که دیگه کسی به اون توجه نکنه و همه با زرافه صحبت کنن و باهاش بازی کنن. گوزن چند مدتی با زرافه بد رفتاری کرد اما گاهی وقتها مجبور میشد با زرافه حرف بزنه و بعضی وقتها از غذای زرافه میخورد و گاهی وقتها هم تو قفس زرافه میرفت و باهاش بازی میکرد.
گوزن بعد از یکی دو هفته فهمید با زرافه دوست شده و اون بعد ها متوجه شد اگه حسادت نداشته باشه ، با هر کسی میتونه دوست بشه حتی اگه دوسش از خودش قشنگتر و بزرگتر باشه چون حسادت کاره بدیه و دوستها باید با هم مهربون باشن و به هم کمک کنن.

4.1/5 - (85 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • محیا رحمت
    5 ماه پیش

    سلام ممنونم خیلی قشنگ بود من از این داستان یاد گرفتم که حسادت نکنم 🌹