داستان الاغ سخنگو _ داستانی برای مهربونی و محبت کردن

زمان تقریبی مطالعه 2 دقیقه
4.3/5 - (85 امتیاز)

داستان الاغ سخنگو

✅هدف از قصه امشب مهربونی و محبت کردن هست. امیدواریم کودکان شما از این قصه ای که ابرکودک آماده کرده لذت ببرند.

شروع داستان الاغ سخنگو:

روزی مرد الاغش رو به بازار برد تا بفروشه ، اون به مردم گفت الاغ من هم خوب کار میکنه و هم خوب میتونه حرف بزنه. نانوا در حالی که میخندید گفت: چطوری ممکنه ، الاغ ها که نمیتونن حرف بزنن. مرد گفت: درسته ولی این یکی میتونه. اون آخرین جمله ای رو که میشنوه رو تکرار میکنه درست مثل یه طوطی بدون اینکه معنی اون رو متوجه بشه. نانوا الاغ رو خرید و به خونه برد و به همسرش گفت: فردا این الاغ رو به آسیاب میبرم. نانوا ادامه داد: یادم بینداز که وقتی برگشتم آرد ها رو وزن کنم چون ممکنه که آسیابان سرم کلاه بذاره چونکه آسیابان ها حقه بازن.
صبح روز بعد نانوا الاغش رو به آسیاب برد و آسیابان برای خوش آمد گویی جلو رفت و الاغ با دیدن آسیابان داد زد: همه آسیابان ها حقه بازن. نانوا خندید و الاغ دوباره تکرار کرد:  همه آسیابان ها حقه بازن. آسیابان با تعجب گفت: این الاغ حرف میزنه ، اون الآن چی گفت؟ نانوا جواب داد: یه حرفی میزنه اما خودش هم متوجه نمیشه چی میگه. و ادامه داد: او فقط آخرین جمله ای رو که شنیده تکرار میکنه. آسیابان که خیلی ناراحت شده بود پرسید: چه کسی به این الاغ یاد داده است که چنین جمله ای رو بگه؟ و این جمله رو گفت با ناراحتی به داخل آسیاب رفت.
نانوا وقتی به خونه برمیگشت با خودش فکر کرد: بهتره من حرف های خوب بزنم تا دیگه چنین اتفاقی نیفته و از اون به بعد سعی کرد که درباره بقیه فقط حرف های خوب بزنه. اون متوجه شد این طوری برای خودش هم بهتره چون هر وقت درباره مردم حرف های زشت و ناپسند میزنه نه تنها اونا رو ناراحت میکنه بلکه خودش هم ناراحت میشه و از اون رو به بعد تلاش کرد که دیگه از این به بعد با مهربونی و حرفهای خوب با بقیه صحبت کنه. یه روز نانوا به همسرش گفت: از وقتی که درباره مردم بد نمیگم همه با من دوست و مهربون شدن این طوری خودم هم خیلی خوشحالم.

خوبه که ما هم از این به بعد با همه خیلی خوب و با مهربونی و محبت صحبت کنیم تا هم بقیه ما دوست داشته باشن و ما هم خوشحال باشیم.

4.3/5 - (85 امتیاز)
1
برچسب ها :
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک
نویسندگان سایت اَبَرکودک سعی دارند با نوشتن مقالات ارزشمند شما عزیزان را در جهت تعلیم و تربیت فرزندانتان یاری کنند. برای اینکه با مدیر سایت ابرکودک آشنا شوید کافیه است اینجا کلیک کنید.

یک دیدگاه

  • کاوش
    2 سال پیش

    قصه ها سعی دارن آموزشی باشن ولی ازلحاظ ادبی و نگارشی خیلی ضعیف هستن و انگار با عجله و بدون فکر بیشتر و تصحیح دوباره نوشته شدن