تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

زمان تقریبی مطالعه 8 دقیقه
Rate this post

این مطلب ابرکودک ۱۰ راه برای کمک به تقویت مثبت اندیشی در کودکان و نوجوانان را بیان میکند و به آنها کمک میکند که چگونه مثبت فکر کنند و مثبت اندیشی را به عنوان یک عادت ودر انان ایجاد کند. کمک به بچه ها برای درک تأثیر افکار ، کلمات ، اعمال و واکنش آنها در ایجاد پایه ای برای سلامتی آینده آنها ضروری است. هنگامی که بچه ها یاد می گیرند که از کودکی و نوجوانی مثبت فکر کنند ، شانس بیشتری برای زندگی شاد ، سالم و موفق در بزرگسالان دارند. در ادامه تا انتهای مطلب با سایت ابرکودک همراه باشید. راهکارهایتان را با ما به اشتراک بگذارید. این را همواره به یاد داشته باشید و فراموش نکنید. مثبت اندیش باشید و مثبت اندیشی را به کودکان بیاموزید.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

راه های مؤثر بسیاری برای کمک به راهنمایی کودکان در یک مسیر عالی در زندگی وجود دارد ، اما بزرگسالان در زندگی ما این است که آنها را به بهترین وجه ممکن شروع کنیم. در اینجا چند نکته جالب والدین برای کمک به شما برای رسیدن به این هدف ذکر شده است. در این متن و مقاله ابرکودک ، اصول مثبت در روانشناسی مثبت را پوشش خواهیم داد ، برخی از فواید بسیار از نزدیک شدن به زندگی را از دیدگاه مثبت برای کودکان شناسایی خواهیم کرد و برخی نکات و تکنیک های پرورش ذهنیت مثبت در کودکان را کشف خواهیم کرد.

این مقاله طولانی است ، بنابراین در سایت ابرکودک مستقر شوید.

برای شروع آماده هستید؟ ادامه دهید.

در اینجا ۱۰ روش برای کمک به تقویت مثبت اندیشی در کودکان وجود دارد:

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۱- برای تقویت مثبت اندیشی در کودکان یک الگوی عالی باشید.

بچه ها مانند سیمان مرطوب هستند. هرچه روی آنها بیفتد ، تصویرش ایجاد می شود. هایم گینوت

اگر می خواهید کودکان مثبت فکر کنند ، مهم است که یک الگوی مثال زدنی برایشان باشید. هنگامی که فرزند دارید ، آگاهی از افکار خود به یک هدف واضح تبدیل می شود زیرا می بینید که آنها شروع به تقلید از روحیه ، گفتار و اعمال شما نسبت به دیگران می کنند. در تجربیات خود یک دیدگاه مثبت پیدا کنید و توضیح دهید که چرا انتخابی که انجام داده اید مهم است. بزرگسالان می دانند که جهان آفتاب و رنگین کمان نیست ، اما کودکان می توانند این آگاهی را در سن خود فراموش کنند. فردی باشید که بتوانید از طریق موفقیت و شکست از آن بیاموزید.

۲- به آنها کمک کنید تا احساسات خود را احساس راحتی کنند.

برخی باورهای قدیمی می تواند مانع از خلاقیت و توانایی کودک شود. در حقیقت نشان داده شده است که تقویت مثبت اندیشی در کودکان و تقویت عاطفی در کودکان برای جلوگیری از “بیماری روانی” در زندگی اینده، همراه با بسیاری از مزایای سلامتی و اجتماعی دیگر است. به فرزند خود بیاموزید که چگونه بخندد ، گریه کند ، و ابراز خوشحالی خود را انجام دهد و انجام این کار اشکالی ندارد. بگذارید آنها در محیطی زندگی کنند که به اندازه کافی احساس امنیت کنند و بتوانند آنچه را که احساس می کنند ، و آنچه را که در زندگی می خواهند برقرار کنند.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۳- قانون جذابیت یا جذب برای تقویت مثبت اندیشی در کودکان را به آنها بیاموزید.

قانون جذب به سادگی بیان می کند که شما سرانجام ، به نوعی ، این فرصت را خواهید یافت تا به چیزی که منطبق بر غالبترین افکار شما است ، برسید. اگر کودکان این مفهوم را درک کنند ، آنها می توانند یاد بگیرند که در دستیابی به همه چیز از آموزش ساده تا دانشمند شدن تمرکز کنند. به فرزندان خود بیاموزید که مثل الان خوب فکر کنند. به آنها بیاموزید که نسبت به دیگران مهربان و دلسوز باشند. این فرایند ساده ۳ مرحله ای با قانون جذب به شما کمک می کند تا آن را به سادگی برای آنها توضیح دهید.

همچنین از کودک خود بخواهید که هر روز تأییدهای مثبتی در آینه با شما داشته باشد.

عباراتی مانند : من خلاق هستم ، من قوی هستم ، دوست خوبی دارم و در دنیا تغییر می کنم” بذر مثبت را در قلب آنها می گذارد و زندگی آنها را به شکلی فوق العاده ای تحت تأثیر قرار می دهد.

به کودکان بیاموزید تا این عبارات مثبت را بنویسند و در آینه اتاقش بچسپانند.

این کار به تقویت مثبت اندیشی در کودکان شما کمک میکند.

هیچ چیز نمی تواند فرزند شما را در رسیدن به عظمت متوقف کند

وقتی که عادت خود را مثبت می کند.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۴- یک محرک و تشویق باشید تا به تقویت مثبت اندیشی در کودکان بیفزایید

به کودک خود کمک کنید تا باور کند که می تواند بهترین آنها باشد. آنها را ترغیب کنید که رویاهای خود را دنبال کنند و باور داشته باشند که می توانند به چیزهای بزرگی در زندگی دست یابند. حتی اگر فرزند شما در کاری نتوانسته باشد ، به آنها انگیزه دهید که خودشان انتخاب کنند و ادامه دهند – به آنها بیاموزید که در هر نتیجه ای همیشه یک تلاش وجود دارد. اگر فرزند شما انتظار داشت که در نمایشگاه علوم مقام اول را کسب کند اما اینکار را نکرد ، احساسات خود را تصدیق کنید. در مورد پروژه های جالب صحبت کنید ، و اینکه چگونه می توان از آنها برای پروژه بعدی آنها الهام گرفت.

بعضی اوقات بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بگویید که :

تمام تلاش خود را کردید.

به جلو نگاه کنید فرصتی دیگر در راه است.

تقویت مثبت اندیشی در کودکان را با عادت تفکر مثبت شکل دهید

 

۵- به آنها یاد دهید که چگونه روی راه حل ها تمرکز کنند.

پیروان در مورد مشکلات صحبت می کنند. رهبران در مورد راه حل ها صحبت می کنند.

حل مسئله یک مهارت حیاتی است که همه بچه ها برای بدست آوردن اعتماد به نفس ، ادامه مثبت اندیشی و تقویت مثبت اندیشی و برتری در زندگی لازم دارند. به آنها کمک کنید تا در مورد مشکل و آنچه آن را ایجاد کرده اند ، بیاموزند ، سپس اینکه چگونه به گذشته خود بپردازیم و روی یک راه حل متمرکز شویم. حرکت به سمت راه حل در اسرع وقت آنها را ترغیب می کند تا همیشه مثبت فکر کنند و مطمئن باشید که پاسخ ها همیشه در مشکلات وجود دارد.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۶- به آنها آزادی عمل دهید تا آنچه را دوست دارند انجام دهند.

برای شکوفایی به شیوه منحصر به فرد خود ، کودکان برای انجام کاری که دوست دارند ، به آزادی خاصی نیاز دارند. به کودکان راهنمایی کنید تا با خیال راحت هدف و اشتیاق خود را پیدا کنند. یک محیط یادگیری را از آنچه آنها را در زندگی تحریک می کند ایجاد کنید. همه چیز یک درس دارد ، و این مهم است که ما این درس را با جذاب ترین روش برای به حداکثر رساندن یادگیری کودک ارائه دهیم.

 

۷- آنها را با افراد مثبت اندیش دوست کنید تقویت مثبت اندیشی در کودکان با این روش خیلی سریع است.

کودکانی را که محیطی مثبت و با نشاط دارند ، احاطه کنید. برای آنها توضیح دهید که آنها محصول افرادی هستند که بیشترین وقت خود را با آنها می گذرانند و سعی کنید با افراد دیگری که مثبت فکر می کنند نیز ارتباط برقرار کنید. از این محیط مثمر ثمر ، آنها می توانند به دیگران کمک کنند تا در مثبت اندیشی نیز فکر کنند.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۸- اخلاق و ارزشهای محکم را تشویق کنید.

اگر در اخلاق و ارزش های سنگ بنای سنگی از سنین جوانی ساخته شود ، کودکان می توانند به عنوان رهبرهای قدرتمند و مثبت رشد کنند. دانستن آنچه که در هنگام تعامل با دوستان “صحیح و غلط” است ، پاسخگوی اشتباهات آنها و آموزش آنها به دنبال تعهدات است ، همه اصول اصلی تمرین مثبت است. برای کمک به آنها در درک آسان ، در مورد تجربیات زندگی خود مانند بازگشت کیف پول کسی یا دوست داشتن دوست با کودک جدید در مدرسه برای استقبال از آنها صحبت کنید.

تقویت مثبت اندیشی در کودکان نیاز به تشویق تفکرات مثبت و ارزشهای اخلاقی دارد.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۹- از آنها درباره رویدادهای مثبت روزشان سؤال کنید.

به جای اینکه فقط بپرسید که روز آنها چگونه گذشت ، از آنها درباره نکات مثبتی که در طول روز اتفاق افتاده است ، بپرسید. این سؤالات خاص به آنها کمک می کند تا به جای ناامیدی ، روی دستاوردهای خود تمرکز کنند.

هنگامی که کودکان بر روی مثبت اندیشی متمرکز می شوند

تجربیات مثبت آنها فقط رشد خود را ادامه می دهد.

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

۱۰- یک محیط غنی از سوادآموزی ایجاد کنید.

سواد پشتیبانی از سنین پایین شروع می شود.

آنها را به مکانهایی می برد که بتوانند از قدرت خود استفاده کنند.

کودکی که غالباً می خواند با قدرت استراتژیک و حل مشکلات غنی می شود.

به آنها کارت های کتابخانه بدهید

معماها را تهیه کنید

انواع کتاب بخوانید

یکنوع بازی شبیه لوتو ، دستمال کاغذی بازی کنید

کتاب را در رایانه معرفی کنید.

حتی برنامه هایی مانند Reading Kingdom وجود دارد که به آنها امکان می دهد تا هنگام یادگیری خواندن ، به صورت آنلاین بازی کنند.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

سخن پایانی ابرکودک

احتمالاً برای شما جای تعجب ندارد که مثبت بودن ذاتاً در مرکز روانشناسی مثبت است.

مثبت بودن همیشه به لبخند زدن و خوشحال کردن به نظر نمی رسد. با این وجود مثبت بودن بیشتر به چشم انداز کلی فرد در زندگی و تمایل آنها برای تمرکز روی همه چیز در زندگی خوب است. دکتر باربارا فردریکسون دریافت که فقط شش هفته آموزش به نوعی مراقبه با محوریت مهربانی و دلسوزی منجر به افزایش احساسات مثبت ، ارتباط اجتماعی و حتی بهبود سلامت برای شرکت کنندگان خود شده است. در یک مطالعه مشابه ، دکتر ریچارد دیویدسون دریافت که آموزش دو هفته ای در مورد مهربانی و مراقبه مهربانی منجر به تغییر در مدارهای مغزی شده است که به افزایش رفتارهای اجتماعی مثبت مانند سخاوتمندی منجر می شود. حتی سه ماه پس از نتیجه گیری این آزمایشات ، شرکت کنندگان همچنان به افزایش ذهن آگاهی ، هدف در زندگی ، حمایت اجتماعی و کاهش علائم بیماری ادامه دادند.

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با ۱۰ راهکار ابرکودک

 

تقویت مثبت اندیشی در کودکان با مراقبه مهربانی

مراقبه مهربانی شامل فکر کردن به عزیزان و ارسال آنها برای افکار مثبت است. این کار به شدت به تقویت مثبت اندیشی در کودکان کمک میکند. بعداً فرزند شما می تواند افکار مثبت خود را در افراد بی طرف تر در زندگی خود نیز گسترش دهد. دکتر فردریکسون این نوع مراقبه را “هدایت آرزوهای خوش قلب به دیگران” توصیف می کند.

چهار عبارت سنتی عبارتند از:

1- ممکن است احساس امنیت کنید.

2- ممکن است احساس خوشبختی کنید.

3- ممکن است احساس سلامتی داشته باشید.

4- باشد که با سهولت زندگی کنید.

اما جمله واقعی شما و فرزندتان اهمیتی ندارد. این مربوط به ایجاد احساس مهربانی و گرمی است.

مقالات زیر میتواند برای شما جذاب باشد:

برای خواندن هر کدام از مقالات زیر کافی است روی نوشته های آبی کلیک کنید.

تنبیه کودکان و اثرات مثبت و منفی آن بر رفتارهای کودکان

کودک آزاری جنسی یکی از مشکلات جوامع مدرن امروزی

کودکان پرحرف را چگونه از شکل گیری عادت پرحرفی حفظ کنیم؟

علاقه مند کردن کودکان به کتاب با ابر روش کتابخوانی ابرکودک

 

Rate this post
0
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک

بدون دیدگاه