استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

فهرست این مطلب hide
زمان تقریبی مطالعه 9 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

برای استعدادیابی کودکان نمرات انها را فراموش کنید. در این مطلب ابرکودک هفت قدرت طبیعی بیان میشود که ممکن است فرزند شما نشناسد استعدادی که آنها را در آینده سوق می دهد تا به موفقیت برسند. استعدادیابی کودکان باید از سن پایین شکل گیرد. بعضی اوقات ما به اندازه گیری های سنتی استعداد و روشهای موفقیت قدیمی توجه می کنیم. نمرات بالا ، مشارکت در ورزش ، مسابقات که می توانیم فراموش کنیم فرزندان ما از قبل دارای تعدادی استعداد طبیعی هستند. استعدادهایی که به آنها کمک می کند نه تنها در دنیای دانشگاهی و دنیای آینده کار بلکه در زندگی به طور کلی موفق شوند.

توجه به توانایی های طبیعی فرزندانتان و سایر نقاط عطف آموزشی برای استعدادیابی کودکان بسیار مهم است. بنابراین آنها در همه زمینه های زندگی خود احساس حمایت می کنند. و بدانید که آنها یک فرد در حال رشد و با روش های موفقیت زیاد هستند نه فقط از طریق نمرات در مدرسه.

استعدادیابی کودکان با 7 استعداد طبیعی که ممکن است فرزند شما از آن مطلع نباشد

بهترین هدایای طبیعی و استعدادهای خردسالان که می توانید برای حمایت از رشد شخصی آنها در حال حاضر و برای آینده آنها چیست؟ در اینجا هفت مورد از موارد مهم برای استعدادیابی کودکان بیان شده است.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

1) استعدادیابی کودکان با سازگاری

در دنیای همیشه درحال تغییر و متغیر و پر سرعت سازگاری یک استعداد اساسی برای داشتن و پیشرفت کودکان است. برای یافتن استعداد در کودکان و به عبارتی استعدادیابی کودکان باید انها بتوانند با تغییرات سازگاری داشته باشند. لزوماً لازم نیست در مورد مقابله با آسیب ها بدانیم ، بلکه به آنها کمک می کند تا درک خوبی را ایجاد کنند که گاهی اوقات همه چیز تغییر می کند ، و مهم است که بدون در نظر گرفتن ادامه کار به بهترین توانایی خود ادامه دهید.

2) پشتکار استعداد یابی کودکان را آشکار میکند

بعضی اوقات کارهایی که ما برنامه ریزی می کنیم پیش نمی رود و مهم این است که اجازه ندهیم این موارد مانع از رسیدن به اهدافمان شود. کودکان تمایل به بازگشت سریع از مشکلات دارند و این یک هدیه طبیعی واقعاً مثبت آنهاست. ادامه آموزش به کودکان برای استعدادیابی کودکان و پذیرش اشکالاتی چون فرصت هایی برای رشد و پیشرفت به آنها کمک می کند تا ذهنیت پشتکار را برای ادامه زندگی و کار خود بسازند.

3) صداقت

کودکان به طور طبیعی با نحوه تعامل با جهان صادق هستند اما در بعضی از مواقع می توانند این کار را از دست بدهند. احتمالاً به دلیل ترس از شکست یا رها کردن افراد برای آنها مهم است. با تشویق فرزندان خود به صداقت از راه های پیشرو به آنها در ساخت مهارت های ارتباطی مثبت پیرامون تلاش ها و توانایی های خود که کارفرمایان به دنبال آن هستند کمک خواهد کرد.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

4) استعدادیابی کودکان با اشتیاق

کسی که می تواند در مورد خود صحبت مثبتی داشته باشد که چرا می خواهد کاری انجام دهد و کسی که از انجام کارهای جدید هیجان زده می شود و چالش های جدیدی را پشت سر می گذارد ، همیشه از جمعیت دور می شود. کودکان به طور طبیعی مشتاق هستند ، بنابراین این مورد را تشویق کنید ، به خصوص هنگامی که درگیر شرایط جدید هستید. اشتیاق می تواند به استعدادیابی کودکان کمک زیادی کند.

5) ناکارآمدی

علاقه مندی و سؤال کردن و داشتن نظرات مثبت همه تحت این چتر قرار می گیرند. کنجکاوی یکی دیگر از هدیه های طبیعی است که اکثر کودکان دارند! با ترغیب کودکان به کنجکاوی ، به آنها کمک می کند مهارت های ارتباطی و اعتماد به نفس خود را در مورد اشتراک ایده ایجاد کنند. همه چیزهایی که کارفرمایان دوست دارند!

6) کار گروهی بهترین زمان استعدادیابی کودکان

کودکان درگیر شدن با یکدیگر ، یادگیری در مورد یکدیگر و حمایت از یکدیگر را دوست دارند. کار تیمی چیزی است که کاملاً طبیعی برای کودکان به وجود می آید و تشویق آن آسان است. از طریق پروژه های تیمی ورزش های تیمی یا صرفاً تمایل طبیعی آنها برای همکاری با همسالان خود.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

7) رابطه استعدادیابی کودکان و کارآفرینی

کودکان خلاقیت و ایده های ذاتی دارند که دوست دارند روی آن کار کنند – از طریق بازی یا سایر کارهای خلاقانه. باور کنید یا نه ، این می تواند به راحتی در مهارت های کارآفرینی شکل بگیرد ، و ترغیب آنها به دنبال ایده های خود و سؤال از آنها (فکر کنید “چرا” ، “چه” و “سؤال هایی که چگونه به پیشرفت تفکر آنها کمک می کند) کمک خواهد کرد که این هدیه شکوفا شود.

توجه به فرزندان خود و دیگران و استعدادیابی کودکان

من اطمینان دارم که هر چه بیشتر با فرزندان خود درگیر شوید ، بیشتر می توانید استعدادها و هدایای مورد نظر را بشناسید و بتوانید آنها را برای ادامه پیشرفت تشویق کنید. این روشها را برای استعداد یابی کودکان امتحان کنید. باز ماندن و پشتیبانی از همه زمینه ها شخصیت فرزند شما نه تنها به آنها کمک می کند وقتی احساس می کنند در حال تلاش هستند با شما صحبت کنند ، بلکه به آنها نشان می دهد که شما حامی آنها هستید حتی وقتی آنها این کار را نکردند. حتی اگر نمره آخر در آخرین آزمون ریاضی را بدست اورند. این به آنها کمک می کند تا احساس مسئولیت بهتر برای مقابله با شکست را داشته باشند. زیرا ریاضی یک درس عالی برای یادگیری زود هنگام با عشق و پشتیبانی والدین است.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

9 راه استعدادیابی کودکان و شناسایی و پرورش استعداد فرزندتان

توجه کنید

هنگام بازی به فرزندتان توجه کنید. فرزند شما هنگام بازی چه فعالیتی را به سمت خود جذب می کند؟

شما باید بتوانید آنچه کودک شما دوست دارد انجام دهد را تشخیص دهد.

آیا او ترجیح می دهد دویدن در اطراف خود داشته باشد یا بی سر و صدا بنشیند؟

برای اولین بار به کدام یک مراجعه می کنید: پیانو ، رایانه لوحی الکترونیکی یا دیگرموارد؟

توجه به فرزندتان در هنگام بازی به شما کمک می کند تا علایق او را درک کنید

توجه میتواند به پرورش استعدادیابی کودکان کمک زیادی کند و می توان آنرا در استعدادش پرورش داد.

بیان او را تشویق کنید

کودک شما چگونه می تواند خودش را در خانه ابراز کند؟

فرزند شما هنگام بازگشت در خانه چه می کند.

به عنوان مثال ، اگر فرزند شما نقاشی دوست دارد یا نقاشی کند ، ممکن است او در هنرها تیزهوش شود یا علاقه ای داشته باشد که نیاز به نظافت دارد. اکنون این امر مناسب است که شما کودک را ترغیب به ادامه کار خود کنید. با گرفتن مداد رنگی ، رسم مداد و کاغذهای ساده برای الهام بخشیدن به او به عظمت. هنگامی که کودک برای کشف استعداد منابع لازم فراهم می شود ، کودک به احتمال زیاد موفق می شود.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

تلاش های قابل ستایش به استعدادیابی کودکان کمک میکند

وقتی می گویم تلاش های قابل ستایش ، منظور ما از این جمله چیست؟

تلاشها می توانند به عنوان کل کارهایی که برای دستیابی به یک هدف خاص انجام می شود تعریف شوند.

به عنوان والدین ، ​​اگر فهمیدید که فرزند شما در یک کار خاص سخت کار می کند باید به خاطر سخت کوشی به او پاداش دهید.

به عنوان مثال اگر فرزند شما موسیقی را دوست دارد و درکارهای مدرسه خود سخت کار می کند می توانید برای گرفتن وی پیانو و مربی موسیقی در نظر بگیرید. اگر آن کودک یاد بگیرد چگونه در مدت کوتاهی از تمرین برخی از آهنگ ها را اجرا کند این نقطه عطفی است که باید از آن قدردانی کرد. این را هم بخاطر بسپارید که وقتی ما از تلاشهای فرزندانمان تقدیر می کنیم ، آنها تمایل بیشتری به خطرات ، اشتباه و یادگیری پیدا می کنند.

با ستایش تلاش های گام به گام ، شما در حال بهبود استعداد فرزند خود هستید.

شانس پرورش استعداد فرزندتان را ایجاد کنید

این سؤالی است از “شما در حال حاضر برای توسعه استعداد فرزند خود چه می کنید؟”

تا آنجا که می توانید برنامه هایی ترتیب دهید که بیشترین بهره را از علایق و استعدادهای فرزند شما داشته باشد.

شما می توانید فرزند خود را در فعالیت های تفریحی مربوط به علایق خود درگیر کنید

یا او را در جلسات مربیگری تقویت استعداد ثبت کنید.

به عنوان مثال :

اگر فرزند شما عاشق بسکتبال است

می توانید او را در تیم بسکتبال در مدرسه یا مرکز ورزشی در محله خود ثبت کنید.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

خودخواه نباشید

درک این نکته مهم است که :

علاقه مربوط به شما نیست بلکه در مورد علاقه و اشتیاق فرزندتان است.

این که کودک شما فعالیتی را که میخواهید انجام دهید دوست دارد یا از آن متنفر باشد بازتاب شما نیست.

بسیاری از والدین علاقه مند هستند فعالیت هایی را انتخاب کنند که مورد علاقه فرزندانشان باشد.

اگر فرزند شما به اصطلاح فعالیت را دوست نداشته باشد چه می شود؟ چه خواهید کرد؟

والدین وقتی به فرزندان خود علاقه خود را تحمیل می کنند اشتباه بزرگی می کنند.

فقط به این دلیل که پسرتان برای تیم فوتبال بازی می کند به این معنی نیست که فرزند شما باید فوتبالیست شود. او ممکن است عیب و نقصی برای آن نداشته باشد. در خواب داشتن رویاهای بزرگ هیچ مشکلی ندارد. با این حال ، آنچه بد است وقتی فرزندتان را وادار به فعالیتی می کنید که اشتیاق به آن نداشته باشد. این می تواند منجر به پیامدهای فاجعه آمیز مانند نمرات ضعیف دانشگاهی ، رفتار ضد اجتماعی یا افسردگی شود.

بنابراین به فرزندتان اجازه دهید آزادانه منطقه مورد علاقه خود را انتخاب کند و در صورت لزوم پشتیبانی کند.

 

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

برای استعدادیابی کودکان لازم است کودکان خود را آزاد بگذارید

یک قدم اساسی در شناسایی و پرورش استعداد فرزند شما آزاد سازی وی است.

بعضی اوقات والدین بیش از حد به فرزندان خود فشار می آورند و آنها را با فعالیت های متعدد بار می آورند. این می تواند بسیار شدید باشد. روش ایده آل برای کودکان برای کشف استعدادهایشان این است که به آنها اجازه دهید آزادی و وقت کافی برای کشف استعداد ساده داشته باشند. از طریق اکتشافات کودک شما به آنچه دوست دارد انجام دهد ، دست می یابد. در حالی که بازی و فعالیتهای ساختار یافته خوب است. همانطور که به فرزند شما اجازه می دهد چیزهایی را که مهمترین چیز برای او است کشف کند و علاقه خود را جلب کند. بازی ساختاری برای کودکان از بسیاری جهات به غیر از کشف آنچه در انجام کارهایش لذت می برد به کودکان کمک می کند.

 

استعدادیابی کودکان به کمک شناخت سازگاری و توجه و تشویق

 

برای استعدادیابی کودکان خانه خود را خلاق کنید

بگذارید خانه شما خلاقیت خود را بیان کند

بگذارید خود هنری شما را نشان دهد.

کودکان وقتی قادر به کار دریک محیط یا فضایی هستند که از الهام خود تجلیل میکنند احساس آزادتری میکنند.

دیوارهای خود را با هنر و سایر علائم بیان اصلی بپوشانید.

به عنوان مثال : اگر شما ترانه سرا هستید می توانید خانه خود را با عکس هایی از هنرمندان یا نوازندگان مورد علاقه خود تزئین کنید. مدالها و جایزه که در گذشته برنده شده اید باید در نقاط مختلف خانه نیز نمایش داده شود. بسیار مهم است که اشتیاق خود را با فرزندان خود به اشتراک بگذارید زیرا این کار باعث غیرت خود در کار بر روی استعدادهایشان خواهد شد.

در استعدادیابی کودکان زود شروع کنید

بذر استعداد معمولاً در اوایل کودکی در خانه کاشته می شود.

دقیقاً مثل اینکه کودک خود را از سنین کودکی آموزش می دهید با ارسال آنها به مدرسه ای با کیفیت به همان روشی است که باید در سنین کودکی شروع به پرورش استعداد فرزند خود کنید. از بازیکنان شطرنج اسکیت بازها تا نامزدهای جایزه گرمی – توسط والدینشان ، معمولاً بین سنین 2 تا 5 سالگی ، به استعدادهای خود معرفی می شدند و این به آنها کمک می کرد تا مهارت های خود را تسلط بخشند و در حرفه خود مستعد می شوند.

خیلی زود از استعداد فرزندتان پرستاری کنید.

این باعث می شود کودک شما در هدیه های خود آشنا و اعتماد به نفس داشته باشد.

هنگامی که فرزند خود را در فعالیت هایی که مورد علاقه اوست ، درگیر می کنید ، فرزند شما اعتماد به نفس پیدا می کند و آماده ریسک کردن و امتحان چیزهای جدید می شود.

مدرسه ای را انتخاب کنید که آموزش با کیفیت و خوب گردآوری داشته باشد

مدرسه ای که شما تصمیم دارید فرزندان خود را بفرستید برای موفقیت آنها بسیار مهم است.

بیشتر والدین هنگام انتخاب مدرسه چیزهای زیادی را که باید از آنها مراقبت کنند دارند.

برخی به دنبال نوع برنامه درسی هستند که توسط مدرسه ارائه می شود

در حالی که برخی دیگر به دنبال روش تدریس و یادگیری ، بهداشت و ایمنی ، امنیت و دوستی با محیط زیست و غیره هستند.

با این حال ، اگر می خواهید استعداد فرزند خود را پرورش دهید ، خوب خواهد بود که کودک خود را به مدرسه ای بکشید که یادگیری خوبی داشته باشد ، زیرا این نوع یادگیری ، کودک را از تعالی دانشگاهی فراتر می برد. همچنين كودك را در معرض ورزش ، كارآفريني ، موسيقي ، هنرهاي نمايشي و خدمات اجتماعي و غيره قرار مي دهد. آموزش خوب نقش مهمی در رشد كل كودک دارد. والدین نیز باید برای ثبت نام فرزندان خود برای فعالیتهای خارج از برنامه تلاش كنند ، زیرا این امر به پرورش استعدادهای آنان كمك می كند.

مقالات زیر میتواند برای شما جذاب باشد:

برای خواندن هر کدام از مقالات زیر کافی است روی نوشته های آبی کلیک کنید.

کودکان منطقی را چگونه می توان با تفکر منطقی پرورش داد؟

چرا کودکان دروغگو دروغ میگویند؟ با کودکان دروغگو چه کنیم؟

انواع دلبستگی در کودکان و شیوه تشخیص نوع آن در کودک

آموزش اخلاق به کودکان از خانواده تا مدرسه با نکات ابرکودک

5/5 - (2 امتیاز)
0
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک

بدون دیدگاه