آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

فهرست این مطلب hide
زمان تقریبی مطالعه 9 دقیقه
4.5/5 - (2 امتیاز)

شخصیت صبور یک شخصیت خوب برای کودکان است اما چگونه به کودکان خود صبر آموزش دهید؟ واقعا اموزش به کودکان کار سختی است. از طرفی خود اموزش صبر نیز کار سختی است. حالا فکر کنید بخواهید 2 کار سخت را با هم ترکیب کنید واقعا تصورش هم سخت است. اینکه آموزش صبر به کودکان چگونه ممکن است. نکات ابرکودک درخصوص آموزش صبر به کودکان را بخوانید و امتحان کنید شاید برایتان موفقیت آمیز بود. درصورت موفقیت ما را هم مطلع کنید. تا انتها همراه باشید.

الف – آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

چگونه در بچه های خود شخصیت خوبی ایجاد می کنید؟ صفات مثبتی مانند صبر ، شادی ، عشق ، لطافت و کنترل خود؟ هیچ کس با شخصیت خوب متولد نمی شود . باید آن را آموزش داد و آموخت. دانستن نحوه آموزش صبر به کودکان بسیار دشوار است. درک نحوه یادگیری صبر نیز برای بچه ها آسان نیست. اگر دو مورد وجود داشته باشد که به طور طبیعی با هم جمع نشوند صبر و حوصله کودکان است. حتی بسیاری از بزرگسالان هر از گاهی سخت می توانند صبر و حوصله خود را حفظ کنند. واقعاً سخت است!

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

 

1- شروع کوچک داشته باشید و کوتاه شروع کنید

آموزش صبر به کودکان با کمی صبر و شکیبایی از طرف خودتان به فرزندتان در سنین بسیار کم حتی زمانی که آنها کودک و نوزاد هستند را شروع کنید. بعنوان مثال در نوزادی قبل از اینکه شیر بیشتری را در قمقمهو یا پستونک قرار دهید ، 1-2 دقیقه آرام بگذارید بمانند این یک شروع کوچک و خوب است. با بزرگتر شدن کودکان می توانید آنها را تحت فشار بیشتر قرار دهید و بخواهید تا برای مدت طولانی تری تا زمانی که خواسته هایشان برآورده نشود صبر کنند

2- آموزش صبر به کودکان را با کنترل خود یا خودکنترلی یاد دهید

برای یک کودک صبر داشتن برگترها بهترین نوع یادگیری است که آنها می توانند یاد بگیرند و احساسات و اعمال خود را کنترل کنند ، حتی اگر مضطرب ، مشتاق و یا خسته باشند. قبل از اینکه خواسته خود را برآورده کنید از فرزند خود بخواهید تا دوباره کنترل خود را به دست گیرد. انجام این کار فقط این ایده را القا می کند که بی صبرانه عمل کردن راهی برای به دست آوردن آنچه میخواهید نیست.

3. تأخیرهای هدفمند روش سوم آموزش صبر به کودکان است

امروزه ما در در دنیایی هستیم که کسب رضایت سریع در همه جا وجود دارد. والدین ممکن است نیاز داشته باشند برخی موارد را فقط به دلیل آموزش صبر به گودکان به تعویق بیندازند. اگر دختر شما یک لباس جدید بخواهد ممکن است دلیلی وجود نداشته باشد که اکنون او را نداشته باشد. اما انتظار برای عید نوروز و خرید عید یا تولد او ممکن است به او بیاموزد که او می تواند منتظر چیزهای مهم باشد و در پایان همه چیز خوب شود.

4- تمرین و تکرا عادت صبر بهترین روش آموزش صبر به کودکان است

وقتی در مورد چگونگی آموزش صبر و اندیشه فکر می کنید ، هیچ چیز برای کودک بهتر از این نیست که منتظر نوبت خود برای یک چیز جالب باشد. تنها راه برای بهتر شدن در این کار تمرین است. اگر فرزند شما در انتظار نوبت گرفتن است برای تقویت مودب و صبور بودن سعی کنید برایش تفریح ایجاد کنید مثلا سفرهای مکرر به پارک انجام دهید. تکرار به او کمک می کند تا مقابله با انتظار را بیاموزد.

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

 

ب – سایر راه ها و فعالیت ها برای آموزش صبر به کودکان

چرا باید به کودکان آموزش صبر دهید؟
چگونه به بچه ها آموزش صبر دهید؟
فعالیت های تمرین صبر برای کودکان چه فوایدی دارد؟

به نظر می رسد صبر یکی از مهمترین خصوصیاتی است که می توان آن را به یک درسی تبدیل کرد که برای یک عمر ارزشمند است. حتی بزرگسالان با صبر و شکیبایی می جنگند ، بنابراین تحریک کیفیت صبر در فرزند شما از سنین جوانی حتی مهمتر است. یكی از بهترین راهها برای آموختن كودك در مورد صبر بودن این است كه خودتان صبور باشید و روزانه آن را تمرین كنید. این فنجان چای همه نیست ، زیرا بعضی از افراد به طور طبیعی تمایل بیشتری به صبور بودن از دیگران دارند.

در اینجا نکاتی برای کمک به شما در اموزش صبر به کودکان وجود دارد:

1- چرا باید به کودکان آموزش صبر دهید؟

کودکان به طور طبیعی تمایل ندارند که صبور باشند و می فهمید که انتظار در صف و یا نشستن هنوز هنگام بیرون بردن از آنها برای صرف شام در یک رستوران فانتزی می تواند کمی مشکل باشد. برای اینکه همه شما زندگی دلپذیر تری داشته باشید مهم است که به فرزندان خود اهمیت صبر را آموزش دهید و به آنها در تمرین آن کمک کنید. دنیای امروز پر از چیزهای سریع و فوری است و کودکان تقریبا هرگز مجبور نیستند منتظر چیزهای زیادی باشند. این امر آموزش نحوه صبر و شکیبایی را به آنها سخت تر می کند زیرا احتمال تمرین آنها برای آنها بسیار اندک است.

با این وجود ، مواقعی وجود دارد که کودک باید یاد بگیرد که صبور باشد مثلاً در انتظار پزشک بماند یا در حالی که منتظر نوبت ذر شهربازی برای یک بازی است. آموزش بچه ها در خصوص نحوه صبر و حوصله بسیار مهم است. این امر در آینده و شما و فرزندتان سرخوردگی زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

2- چگونگی اموزش صبر به کودکان : چگونه به بچه ها اموزش صبر دهید؟

آموزش چگونگی صبر و شکیبایی دادن به کودکان نو پا ایده خوبی است زیرا برای شروع هرگز زود نیست. شروع از سنین کودکی و نوجوانی باعث می شود فرزندان شما از همان ابتدا مفاهیم را بیاموزند ، و این کار را برای شما و آنها راحت تر شود.

 

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

 

3- تمرین صبر کنید

تمیز کردن ، تغذیه و آماده شدن به موقع بچه ها در صبح ها کار آسانی نیست و همچنین کار ساده ای نیست که سعی کنید آنها را به موقع برای قرار ملاقات بگذرانید. در این شرایط مهم است که شما صبر و حوصله خود را به کار ببندید تا فرزندان شما مثلاً صبور باشند و نمونه ای از آنها را در نظر بگیرند.

4- از مسائل کوچک برای آموزش صبر به کودکان شروع کنید

به دنبال فرصت هایی در زندگی روزمره خود باشید تا کودک منتظر چیزی باشد که می خواهد. یک یا دو دقیقه بیشتر داشته باشد. او به آرامی در مورد مفهوم انتظار می آموزد و وقتی او شروع به درک کرد می توانید زمان انتظار را افزایش دهید تا او را کمی صبور کنید.

در ضمن آموزش صبر و حوصله را زود شروع کنید

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

 

 

5- حفظ نگرش صحیح

در حالی که از فرزندان خود الگوی صبر و شکیبایی می کنید ، همیشه به یاد داشته باشید که آرام باشید ، لبخند بزنید و سعی کنید با مشکلات مثبت ناخواسته برطرف کنید ، شاید حتی با صدای بلند صحبت کنید تا فرزندان شما بتوانند در حل مسئله بپیوندند. دلهره بودن و شکایت کردن و یا چشمان خفه کردن چیزی است که باید از هر قیمتی از آن اجتناب کرد زیرا این امر به طور ساده باعث می شود فرزندان شما بی تاب تر شوند ، زیرا ممکن است برای شما احساس خوشبختی داشته باشند.

6- از گوش دادن انعکاس پذیر استفاده کنید

وقتی فرزند شما شکایت می کند که ترجیح می دهد بازی کند یا کاری غیر از انتظار انجام دهد ، حتما آرامش خود را حفظ کرده و او را تشویق به صحبت در مورد احساسات خود کنید. او را جدی بگیرید و سعی کنید راه حلی ارائه دهید.

7- آموزش تأخیر

باعث می شود فرزندانتان کمی صبر کنند قبل از اینکه چیزی را که می خواهند به آنها بیاموزند ، به آنها بیاموزد که چگونه صبورتر باشند. به عنوان مثال ، اگر شما در حال شستن ظرف ها هستید و فرزند شما از شما می خواهد که با آنها بازی کنید ، می توانید از فرزندتان بخواهید صبر کند تا با آنچه انجام می دهید صبر کنید و سپس با آنها بازی کنید.

8- صبر را تصدیق کنید

صبر یک مهارت است و وقتی کودک شما صبر نشان می دهد ، باید آن را تصدیق کنید و به آن پاداش دهید تا کودک کوچک تر از انجام این کار دوباره تشویق شود. به عنوان مثال ، اگر فرزند خود را به مطب پزشک ببرید و كودك شما با كتابهای رنگ آمیزی خود برای رنگ آمیزی و سرخوردگی نشسته است ، همیشه می توانید به آنها بگویید كه از صبر و رفتار آنها چه افتخار می كنید.

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

9- از فعالیتهای آهسته لذت ببرید

بازی های تخته ای را انجام دهید یا بچه ها را در بعضی از صنایع دستی ، مانند اریگامی ، تحریک کنید ، زیرا آنها بسیار طولانی تر از بازی های ویدیویی مدرن با سرعت بالا می گیرند. از دادن تلفن هوشمند خود به فرزندان خود برای جلوگیری از اشغال آنها خودداری کنید زیرا این امر بر خلاف آنچه می خواهید آن را انجام دهد. مطمئناً باعث پریشانی آنها خواهد شد ، اما بازی ها در واقع به آنها می آموزند بی تاب تر و پریشان شوند و همچنین به آنها اجازه نمی دهند بدانند چگونه در صورت عدم فن آوری بتوانند کنار بیایند.

10- انتظار را به یک بازی تبدیل کنید

یکی از محبوب ترین والدین بازی “جاسوسی” در حالی که در یک خط منتظر است. این باعث می شود کودکان از سرگردانی دور نشوند و فرصتی برای آنها فراهم شود که بتوانند در محیط اطراف خود جای بگیرند.

 

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

 

پ – فعالیت های صبر برای کودکان

صرفاً توضیح دادن چیزها برای کودکان اثری ندارد.

در اینجا برخی از فعالیت ها و بازی های صبر برای کودکان آورده شده است:

1- بسته هدیه

هدیه ای را در جعبه های بسیاری ببندید و آن را به بچه ها تحویل دهید. از آنها بخواهید که جعبه ها را باز کنند. این به آنها صبر و شکیبایی را به روشی سرگرم کننده می آموزد.

 

2- پخت و پز می تواند روش مناسبی برای آموزش صبر به کودکان باشد

اندازه گیری مواد و انتظار برای پخت و پز اجزای پخته شده و خنک شدن آن نیاز به صبر کودک شما دارد.

البته ، در پایان آن با برخی از جوایز ناخوشایند همراه است.

3- گیاهی را پرورش دهید

حتی بعد از کاشت یک دانه گیاه زمان لازم برای رشد گیاه صبر را می طلبد

کودک شما صبر را برای رشد گیاه خود به آرامی تجربه می کند.

 

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

 

4- بروید ماهیگیری

ماهیگیری فعالیتی است که واقعاً به صبر زیادی نیاز دارید

زیرا منتظر گاز گرفتن ماهی هستید.

اگر نمی خواهید به ماهی در این فرآیند آسیب برساند

همیشه می توانید از استفاده قلاب ها خودداری کنید و ماهی را یک بار صید کنید.

ماهیگیری صبر را آموزش می دهد

5- برای آموزش صبر به کودکان روی یک پازل کار کنید

یک معما به اندازه کافی بزرگ داشته باشید

تا فرزندتان مدتی سرگرم شود.

داشتن کار برای مدتی قبل از دیدن نتایج ، واقعاً در کودک صبر ایجاد می کند.

 

6- خلاق شوید

اگر باید منتظر بمانید ، با درخواست از آنها بخواهید که داستانی بیاورند

با افراد کوچک کودک خلاق شوید و فقط یک جمله را بطور همزمان بگوید.

این باید یک بازی سرگرم کننده برای همه شما باشد زیرا بچه ها گاهی می توانند بسیار خلاق باشند.

7- یک بازی سرگرم کننده مناسب برای آموزش صبر به کودکان بگیرید

این یک بازی سرگرم کننده است که می توانید هنگام شروع باد بازی کنید.

از کوچک خود بخواهید که یک سطل یا لیوان پر از آب پر کند.

انتظار برای پر کردن کامل سطل یا لیوان شیوه ای متفاوت و جالب برای آموزش صبر به آنها خواهد بود.

8- بازی سکوت و خاموش

سکوت طلایی است و بخش مهمی از صبر است. تایمر را شروع کنید و از بچه ها بخواهید تا بیشترین زمان ممکن ساکت و ساکت باشند. هر کس آن را برای طولانی ترین زمان انجام دهد ، برنده است.

آموزش صبر به کودکان با نکات ناب ابرکودک موفقیت آمیز است

سخن پایانی ابرکودک برای آموزش صبر به کودکان

بهترین روش برای فهمیدن مؤثرترین راه آموزش فرزند شما چگونه باید صبور باشد با مشخص کردن مواردی که در درجه اول باعث بی حوصلگی آنها می شود. دانستن اینکه کودک شما چه چیزی را تحریک می کند مهم است برای کمک به آنها در یادگیری صبر و شکیبایی و در هر شرایطی سر و صدا نگه دارید. به عنوان مثال ، اگر كودك شما هنگام امتحان چیز جدید ناامید می شود می توانید با صبر و حوصله به آنها نشان دهید كه چگونه این كار انجام شده است ، و مزایای اضافی پیوند با فرزندتان را به شما می دهد.

آیا فرزند شما نوبت گرفتن برایش دشوار می کند؟

آیا کودک کوچک شما هنگام تمرین چیزهای جدید ناامید می شود؟

آیا فرزند شما از معما ها ناامید می شود؟

به ما بگویید چگونه صبر را به فرزندان خود یاد می دهید؟
لطفا نظرات و نظرات خود را با ابرکودک و کاربران به اشتراک بگذارید

مقالات زیر میتواند برای شما جذاب باشد:

برای خواندن هر کدام از مقالات زیر کافی است روی نوشته های آبی کلیک کنید.

کودکان اجتماعی با چه راهکارهایی رشد و پرورش پیدا می یابند؟

کودک مستقل با پرورش روحیه اتکا به نفس و تکیه برخود

کودک تنبل و تنبلی در کودکان و نکات 6 گانه مفید ابرکودک

تفکر خلاق در کودکان چگونه فعال میشود؟تفکر خلاق چیست؟(جامع)

ویژگی کودکان باهوش را بدانید! آیا فرزند شما باهوش است؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
2
نوشته شده توسط نویسندگان سایت اَبَرکودک

2 دیدگاه

  • آسیه محتشمی
    2 سال پیش

    عالی

  • الهام ناصری
    2 سال پیش

    خدا خیرتون بده